Wpis z mikrobloga

Czy ogniwa 18650 mają wewnątrz standardowo jakieś zabezpieczenia termiczne, albo przeciwzwarciowe?? Czy coś podobnego? Bo dziwna sprawa. Mam w pakiet 9 ogniw 18650 z baterii do lapka, bateria kupiona ponad 2 lata więc po gwarancji. Baterie są połączone 3 po 3 ( to chyba się oznacza 3P3S) i jedna równoległa trójka ma jakby wewnątrz przerwę. Oczywiście po podłączeniu napięcia ładowania, nie ma w ogóle prądu ładowania. Jak mierzę omomierzem to jest nieskończoność omów -przerwa. Jeszcze rozumiem, że jedna bateria z trójki mogła dostać jakiejś przerwy, ale wszystkie trzy naraz???
Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Pozostałe trójki są ok. Baterie to chyba Samsungi INR18650 2200 mAh
#elektronika
kecajek - Czy ogniwa 18650 mają wewnątrz standardowo jakieś zabezpieczenia termiczne,...

źródło: 1000030811

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@dejww: Tak, oczywiście, pierwsze, co zmierzyłem napięcie na nich. Dokładnie 0 V. Na pozostałych, dobrych trójkach miałem normalne napiecie ok 3.7V.
Tak myślę, że będą do #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 0
@GeDox: Bo ja się spotkałem z bateriami 18650 które mają zabezpieczenie przed przeładowaniem i nadmiernym rozładowaniem, nawet mam takie do latarki. Ale one są minimalnie dłuższe (dodatkowa płytka z zabezpieczeniem) i taśmę wzdłuż korpusu. Ale te z laptopa nic nie mają, zresztą po co jak tam jest zewnętrzny układ -balanser.
Tu bateria z zabezpieczeniem.
kecajek - @GeDox: Bo ja się spotkałem z bateriami 18650 które mają zabezpieczenie prz...

źródło: 1000030812

Pobierz
  • Odpowiedz
@kecajek: do latarki masz jedno ogniowo więc to jedno ogniwo ma BMS czyli zabezpieczenie.
Do laptopa BMS to główna elektronika baterii jest tam programowalny układ, który komunikuje się z laptopem dlatego naprawa jest dość ciężka. Ogniwa posiadają bezpiecznik CID
rybeczka - @kecajek: do latarki masz jedno ogniowo więc to jedno ogniwo ma BMS czyli ...
  • Odpowiedz