Wpis z mikrobloga

@Pan_krecik: Antysemityzm to nienawiść, uprzedzenie i poczucie wyższości względem Żydów - czyli forma myślenia kolektywistycznego, która z Żydów tworzy grupę, którą można obwinić za zło, nieszczęście albo zagrożenie. Ktoś kto myśli w ten sposób jest antysemitą.
@masaru-saikawa: Antysemityzm to normalna, prawidłowa reakcja cywilizowanego człowieka na poczynania Żydów. Nie ma w tym nic złego, tym bardziej, że sami Żydzi spłycili pojęcie antysemityzmu do chociażby nie zgadzania się z ich opinią.
Antysemityzm to nienawiść, uprzedzenie i poczucie wyższości względem Żydów - czyli forma myślenia kolektywistycznego, która z Żydów tworzy grupę, którą można obwinić za zło, nieszczęście albo zagrożenie. Ktoś kto myśli w ten sposób jest antysemitą.


@masaru-saikawa:
W takim razie ma pytanie dodatkowe.
Czy w takim razie Żydzi są nacją uprzywilejowaną i czy istnieje Żydowska Supremacja?

@LamajHarma:
Czy ANTYPALESTYNIZM to coś złego? #izralel

wszak:
AntyPALESTYNIzm to nienawiść, uprzedzenie i poczucie wyższości
@manjan Mówienie o nieokreślonej "opinii Żydów" jest właśnie przejawem uprzedzenia o którym mówi definicja antysemityzmu przytoczona przeze mnie wcześniej. Ale rozumiem, że uważasz się za cywilizowanego człowieka, który prawidołowo reaguje, więc i za antysemitę - i co do tego możemy się zgodzić.
@masaru-saikawa: "Opinia Żydów" to chociażby nie popieranie ich w czymś. Pracowałem kiedyś nad projektem IT z pewnym Żydem i chciał mnie oszukać. Jak zacząłem wyciągać konsekwencje z jego oszustwa, to zostałem "antysemitą".

Tak więc, ten prawdziwy antysemityzm dotyczy garstki ludzi na całej ziemi. Miliardy nie lubią Żydów tylko i wyłącznie przez to, co oni wyczyniają.
@masaru-saikawa

Czyli sugerujesz że Żydzi żyjący w kibucach byli/są upośledzeni?

Bo jak twierdzisz:

Każdy rodzaj myślenia kolektywistycznego jest upośledzony.


? Pytanie też czy twoje twierdzenia to nie krypto-antysemityzm.

Uważaj! W tym kraju nie ma miejsca dla takich (także krypto) antysemitów!