Wpis z mikrobloga

@serniczekwiedensky: No ale myslisz, ze jaka jest metoda dzialania wkladki? To wydziela te same substancje do organizmu co tabletki. Jedyna zaleta moze byc taka, ze robi to wolniej i bardziej rownomiernie, ale dawka skumulowana bedzie jednakowa.

Watpie, zeby dzisiaj ktokolwiek zakladal wkladki domaciczne niehormonalne, bo to przezytek z tego co sie orientuje. Mojej tez to ginekolog proponowal i finalnie sie nie zdecydowala, na twoim miejscu bym sobie doczytal jeszcze na ten
  • Odpowiedz
@jegertilbake: Nie boje wkladki chodzi o moj komfort i zdrowie. To ze twoja dziewczyna nie miala powiklan po tabletkach nie znaczy ze dla kazdej kobiety jest to dobre. Rownie dobrze moge miec zakrzepice i umrzec po nich. Nie dawalabym takich rad ani nie upierala sie przy swoim zdaniu ktora metoda jest dla kogos lepsza. Mi juz raz lekarz ginekolog odradzil tabletki. Zobaczymy co teraz powie
  • Odpowiedz
o ze twoja dziewczyna nie miala powiklan po tabletkach nie znaczy ze dla kazdej kobiety jest to dobre.


@serniczekwiedensky: Ale wlasnie jej szkodily kazde tabletki, miala 4 rozne i juz dostawala z minimalna dawka i testowala po pare mc. Ja ci napisalem tylko, ze wkladka domaciczna hormonalna dziala na tej samej zasadzie co tabletki i rozni sie od nich tym, ze nie trzeba ich jesc wiec bedzie miec jednakowe albo zblizone
  • Odpowiedz
@serniczekwiedensky: Ale to nie jest drogo. Jak sobie przeliczysz, to wychodzi dużo taniej jak gumki. Minusem jest to, że jest mniej producentów i lekarz ma mniejsze pole manewru jak np. w przypadku tabletek. Potem żylaki itd. Ale to już pewnie wszystko wiesz.
Drugie to wyczuwalność wkładeczki. Nie wiem, mnie to mierziło jakiś czas.
  • Odpowiedz