Wpis z mikrobloga

Ja mam w sumie takie jedno kluczowe pytanie. Przy okazji wybuchu wojny na Ukrainie zadał je Stanowski za którym nie przepadam, ale było ono bardzo trafne i warto je zadać również dzisiaj.

Jak to jest, że jak ktoś w necie grozi pobiciem, śmiercią, popiera wojnę napastniczą, wychwala systemy totalitarne albo autorytarne, walczy z 5G, szczepionkami i generalnie pokazuje całą swoją toksyczność. To nigdy nie jest zwolennik PO, PiS, Hołowni czy innego PSL. Tylko zawsze są to fani jednej formacji, domyślmy się jakiej.

Na tym portalu kto robi największy ściek? Nie Pisiory, nie lewaki, nie uśmiechnięci od PO i Hołowni, tylko zawsze jedna grupa, która nienawidzi nawet łagodniejszych odłamów we własnej formacji. Ciekawe dlaczego akurat "przebudzeni, którzy wyłączyli telewizor i włączyli myślenie" są tak agresywni, toksyczni i nienawidzący wszystkich w koło jak żadna inna formacja.

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #neuropa #stanowski #konfederacja
  • 10
  • Odpowiedz
@Lambo994: Ja tu winię jeden prosty mechanizm, a mianowicie potrzebę tego elektoratu, aby być "against the current thing" i generalnie zawsze być mądrzejszym od wszystkich dookoła. Rosja o tym wie i wykorzystuje to, podsuwając im odpowiednie narracje.

No i druga sprawa, że sama Konfederacja nieraz między wierszami mówiła o tym, że to nie jest projekt demokratyczny, ani liberalny. Oni tym wręcz gardzą, ale nie mogą oficjalnie założyć niedemokratycznej partii, bo to
  • Odpowiedz
@Lambo994
PO PiS SLD głosowało za wojną napastniczą w Iraku.
Do tego kłamstwa na temat zamach Smoleńskiego - teorie spiskowe i wojna między pis i po.
Jeśli chodzi o system demokratyczny, to nie Konfederacja wspierała akcję Zabierz babci dowód. A w sprawach koboet mogą wypowiadać sie tylko kobiety.
I zostaje święty Hołownia, który zaczął od słów Koniec z rozdawnictwem.
A i oczywiście grozba smiercią w necie jest ble, ale skrobanka na życzenie
  • Odpowiedz
  • 7
@wstanczyk Dokładnie tak. Oni gardzą demokracją, prawami człowieka, liberalizmem i jakąkolwiek wolnością poza prawem do wyzwisk i obrażania albo zezwoleniem na łamania prawa, bo w ich zakutych głowach to właśnie jest "wolność". Narracja w stylu wszyscy źli tylko nie my.
  • Odpowiedz
@Lambo994: Mnie zawsze rozwala jak ktoś coś pieprzy "wyłącz tv, włącz myślenie" a na tablicy filmiki Memcena, Dzikiego Trenera albo innego eksperta który mówi jak żyć, bo taki ktoś wyłączył tv i przestał myśleć więc potrzebuje drogowskazu z internetu XD
  • Odpowiedz
Mnie zawsze rozwala jak ktoś coś pieprzy "wyłącz tv, włącz myślenie" a na tablicy filmiki Memcena, Dzikiego Trenera albo innego eksperta który mówi jak żyć, bo taki ktoś wyłączył tv i przestał myśleć więc potrzebuje drogowskazu z internetu XD


@andrzej-roman: nigdy nie zapomnę, jak jakiś k0nfiarz w necie zarzucił mi, że podpieram się badniami naukowymi, i przez to "powołuję się na autorytety" i "nie potrafię samodzielnie myśleć". Gdy w odpowiedzi poprosiłem
  • Odpowiedz