Wpis z mikrobloga

Bardzo lubię widzieć ten postęp w nauce niemieckiego - wraz z każdym tygodniem jestem w stanie coraz więcej zrozumieć ot tak po prostu przeglądając internet, oglądając jakiś filmik na YouTube (mimo że nadal niewiele) czy patrząc co ludzie na Discordzie piszą.
Moje wysiłki są jak najbardziej namacalne, a to tym bardziej motywuje do nauki. Jedynie mógłbym zacząć próbować zacząć rozmawiać oraz uczyć się jeszcze więcej słówek ()

#niemiecki #duolingo #gownowpis
akumatan - Bardzo lubię widzieć ten postęp w nauce niemieckiego - wraz z każdym tygod...

źródło: wurst

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@akumatan: Oprócz chodzenia na lektorat przede wszystkim swoje lub gotowe zestawy fiszek na Memrise
Niedawno wziąłem się też za rozwiązywanie starego podręcznika „Deutsch Mein Neues Hobby" co czekał na półce kilka lat bardziej dla samego przerobienia go niż innego celu
Próbuje się też czytać oglądać i muzyka ale którą właściwie zawsze lubiłem i czasem słuchałem
  • Odpowiedz
  • 1
@Galbin: Ło panie, fajnie zdyzerfikowane masz pan to.
Zatem zazdroszczę niemieckiego na studiach, my mamy tylko angielski i to jeszcze na poziome B2 ;-;
Więc na zajęciach cisnę z niemieckim Duolingo na laptopie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@akumatan: CJO widzę więc jest niespodziewaną zaletą Uniwersytetu ̶P̶r̶ó̶ż̶n̶o̶ś̶c̶i̶ Ekonomicznego nad Politechniką

Duolingo

Bawiłem się troszkę i przeczytałem wiele opinii i bardziej przekonują mnie te negatywne
Na pewno sens korzystania ustaje powyżej podstaw
Do tych niby ma zastosowanie jednak zdaje mi się że potrafi mordować motywację tworzeniem wrażenia że odmówienie raz dziennie "Wasser und Brot" wystarczy oraz między innymi ssie jeśli chodzi o przyswajanie rodzajników
Jednak nie chciałbym się zbyt wymądrzać
  • Odpowiedz
  • 1
@Galbin: Fakt - Duolingo podczas 'nauki' słówek nie dodaje ich rodzajników, więc trzeba albo samemu wyszukać, bądź domyślić się ich w kolejnych ćwiczeniach. Podobnie jest z gramatyką - wszystko jest bardzo rozbite. Zaimki dzierżawcze czy zaimki osobowe są rozbite na kilka(naście?) działów. Stąd też traktuję tę apkę jako drogowskaz czego się uczyć. Widzę, że pojawia się temat, na przykład, Dativu, to w necie wszystko sobie sam wyszukam i jakoś leci. Podobnie
  • Odpowiedz