Wpis z mikrobloga

NR 240 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

Problem trzech ciał - The Three-Body Problem

Twórcy: David Beniof fD.B. Weiss i Alexander Woo
IMDb: 7.8/10
https://www.imdb.com/title/tt13016388/
https://upflix.pl/serial/zobacz/the-three-body-problem-2024
Gatunek: dramat, s-f

Pośród naukowców fizyków zaczyna grasować seryjny samobójca. Śledztwo o najwyższych priorytetach ujawnia ponurą prawdę. Okazuje się, że z Ziemi został nadany sygnał wzmocniony o tarczę słoneczną który odebrała obca cywilizacja i zmierza ku nam jej flota. Ujawniła się ona ludzkości, bo uwięziła nas nie pozwalając się jej rozwijać naukowo dzięki sabotowaniu eksperymentów naukowych.
Ziemia ma 400 lat na przygotowanie się do odparcia ataku.

Czy polecam? Tak. To dobry serial ale nie wybitny - zbyt szybki i zbyt po łebkach. Czytałem trylogię książek i musiałem odpowiadać różowej skąd się niektóre rzeczy wzięły. Pierwszy sezon to pierwsza część trylogii z elementami części drugiej. Na początku nie wiedziałem co oglądam, bo postać jednego chińczyka rozbito na kilka osób. Laska z Baby Driver w ogóle mi nie pasuje na naukowca fizyka.
Same książki też nie są idealne ale od kwestii technicznej (bo bohaterowie są tam jeszcze bardziej płascy) są opisane bardzo fajnie. Chce się czytać dalej żeby zobaczyć co wymyślą ziemianie.
Nie będę zdradzał dalszej fabuły ale osobiście nie podobała mi się sama końcówka - tam już jest wielomilionowy przeskok w latach, moim zdaniem niepotrzebny.
WLADCA_MALP - NR 240 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

Probl...

źródło: 3body

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Nie czytałem książki. Ten serial zwyczajnie jest nudny w wielu momentach i nie tłumaczy kompletnie czemu coś się dzieje. Gdzieś czegoś brakuje, w innym miejscu mam wrażenie jakby skupiał się na czymś co w ogóle nie ma znaczenia.

Mimo poświęcenia pełnej uwagi tutaj po prostu się rzeczy nie sklejaja. Jak widzę mówisz, że po prostu źle oddali ducha książki to znaczy, że widocznie nie tylko dla mnie to jest problem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Darth_Gohan: 20% początku pierwszej książki to rewolucja w Chinach, więc dobrze że to skrócili, ale zupełnie nie pokazali jak ziemianie zauważyli flotę obcych. Postać Willa jest tak nudna i zupełnie odmienna od książkowego odludka. W książce są też fragmenty opisujące wspinaczkę mrówki przez kilka dobrych stron - w serialu pokazali to ujęcie (3 sekundy) aż się uśmiechnąłem pod uchem.
Książki mają fajną fabułę i twarde SF a serial chce mieć na
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Nie no jasne adaptacje mają swoje prawa, ale trzeba to umieć zrobić żeby nikt się nie pogubił, a widzę, że jednak dali ciała z pewnymi rzeczami. W wielu opiniach podają różne rzeczy które właśnie są splycone. Zarzut o bohaterach się chyba najczęściej powtarza.

Mnie serial wręcz odstraszył od książki jeśli miałbym być szczery.
  • Odpowiedz