Wpis z mikrobloga

Ile wydajecie średnio miesięcznie? Ja mentalnie jestem w czasach gdzie 5k to była kupa forsy, a obecnie praktycznie nie jestem w stanie wydać mniej niż 5k w ciągu miesiąca i zastanawiam się czy jestem rozrzutny czy życie jest po prostu drogie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#krakow
  • 10
@pan_bogus jeśli to jest bez mieszkania i opłat 5k to może nie rozrzutność, ale na pewno nie oszczędzanie. Jeśli to jest 5k z mieszkaniem i opłatami to jest to bliskie wegetacji (,)
  • 0
@demimka: mam na myśli całość wydatków. No i 5 to jest takie minimum, w tym msc wydałem np 7 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ofc. nadal jestem w stanie poza tym oszczędzać, po prostu zastanawiam się jaka kwota wydawana miesięcznie jest rozsądna
@pan_bogus: jak bzdety sprawiają ci radość to twoje życie a takie kalkulowanie jest debilne, skąd mam wiedzieć na co te 7k wydałeś xD, też mogę napisać że w tym miesiącu wydałem 11k, gdzie normalnie zamykam się w 2-3... (uprzedzając śmiechy hihy, nie wynajmuję i nie jestem obciążony kredytem stąd nie przeznaczam 3-4k na samo mieszkanie)
@pan_bogus: no ale jaką statystkę chcesz zebrać od losowych osób z losowymi zarobkami, losowymi sytuacjami w życiu z losowym poziomem tego życia trochę non sens? jak wynajmujesz czy masz kredyt to 5k wydatków nie jest jakoś dużo.
  • 0
@pan_bogus sprecyzuj dokładnie o co pytasz bo odpowiedzi 3k albo 10k nic nie wnoszą.
Jeden może żyć oszczędnie ale wydawać 10k, ale w tym parę tysięcy za wynajem mieszkania/kredyt, czynsz, rachunki itp.
Inny może żyć ze starymi i wydawać 3k na swoje głupoty.
  • 0
@GT2: no właśnie liczyłem na odpowiedzi typu "żyje ze starymi i wydaje 3k", "jestem singlem po studiach i wydaje 5k", "mam rodzine i kredyt i wydaje 15k"
@pan_bogus:
wydaje 2,4 k na koszty stałe w tym między innymi:
- mieszkanie - wynajem
- jedzenie - sam gotuje, obiady na 2 dni
Jeżdżę do pracy rowerem. Również jazda rowerkiem jest moją rozrywką. Chodzę sobie czasem na piwko, ale to raz na jakiś czas. Auta nie mam, bo mam ogromne szczęście, że dwie destynacje poza Kraków do których jeżdżę ogarniają pociągi i w połączeniu z rowerem poruszam się dość szybko.