Wpis z mikrobloga

  • 0
MacBooki używa się dla oprogramowania i ekosystemu


@Atreyu: Ktoś to sprawdza? xD Ekran, obudowa, klawiatura, gładzik, porty USBC to mistrzostwo świata w Macbookach. Carbony w tej cenie znalazłem tylko 14cal i nie wydaje się by były wydajniejsze
@TwojHimars: chodzi o to że macOS chodzi na nich lepiej niż wynika to ze specyfikacji sprzętowej i fajnie to się synchronizuje z twoim iphonem, ipadem i zegarkiem w kwestii pracy i produktywności. Ok, można tam instalować Windowsa na Macu, ale gdyby to miało dużo zalet, to byłoby to powszechne.

10x częściej słyszę o hackintoshu żeby mieć soft na normalnym laptopie, niż odwrotnie. Thinkpady też mają wytrzymają obudowę, mają trackpoint który jest
@TwojHimars: ostatnio taki sprzedałem za taką kasę. Ja bym nie kupił... Grzeje się od leżenia i bateria trzyma chwilę, wentylatory wyją jak by wchodziły w nadświetlną... Tylko M1 lub wyzej.. aha no i mają wadę fabryczną zawiasu matrycy. Jak wpadnie piasek to pasek matrycy się psuje i jest kiszka.
@TwojHimars: MacBook Pro na Intelu? machający_papaj.jpg . Pracuję na takim, niestety. Grzeje się jak podupcony, przy obciążeniu większym niż zerowe wentylatory udają helikopter - przy oglądaniu byle filmu na YT muszę podkręcić głośność, bo nie byłoby nic słychać w tym szumie. A jak mam zapuścić coś wymagającego, to wychodzę z pokoju na te 5-10 minut.
@TwojHimars: tak po wymianie jest to samo. Koledze popsuła się taśma od matrycy. Naprawa 900zł. W salonie chcieli mu dać za niego 300zł bo tyle jest wart. Matryca 4k. Lepiej kupic coś z nowszym procem. Zobacz np huawei x pro. Niby nie pierwszy wybór ale dzięki temu huaweie są bardzo tanie a mają mega specyfikacje. Sprzedałem też niedawno x pro 2022 za jakieś 3k a poza baterią to w zasadzie macbook
Wymieniasz pastę?


@TwojHimars: To jest sprzęt służbowy, więc nie ja tylko korpo-serwisant, ale podobno zrobił "wszystko co się dało" i nie pomogło ani trochę.