Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej tzn w jakim rzędzie usiąść w Helios Dream w Poznaniu, niby zdjęcie pokazuje że ekran jest wielki lecz zdjęcie sali mówi co innego https://helios.pl/poznan/kino-helios/sale-dream , chce by ekran wypełniał w miarę minimum 80% pola widzenia w horyzontalnie i minimum 95% w pionie stąd moje pytanie który rzędy to spełniają, oczywiście miejsca na środku sali. Ku zaskoczeniu wg geometrii sali rząd 2 to środek sali wg numeracji rzędów to 3,5 czyli raczej 4 ale to tylko dane z planu sali jaka jest prawda w rzeczywistość nie wiem jakaś podpowiedź? #poznan #helios #kino #filmy #pytanie
Pixario - Gdzie najlepiej tzn w jakim rzędzie usiąść w Helios Dream w Poznaniu, niby ...

źródło: a22a4b5e5a4eb2ae7d8e830078ff3f1a244801b8a72e3e232b56088e833eb383

Pobierz
  • 22
@Pixario XD to już drugi post od wczoraj gdzie usiać w kinie, weź se wybierz miejsce jakie uważasz za słuszne i idź, najwyżej się pomylisz o kilka miejsc a ty robisz jakieś obliczenia matematyczne
@Pixario: środek i środek, dokładnie gdzie to już nie ma znaczenia, ekran jest bardzo dobrze widoczny. Unikaj boków i przodu, reszta będzie w porządku.
  • 0
@DamSon: Czyli 4 lipa taki duży dystans do ekranu czyli jednak 2 to jednak minimumm, @KHOT ze zdjęcia @DamSon jednak ma znaczenie w 4 rzędzie spokojnie możesz zmieścić 1 ekran zboku :) , @Mirkoncjusz też nie chciał bym ale imax poznań to już stara technologia i poza wielkim ekranem nic nie i oferują
@Pixario a co oferuje Helios lepszego? Dla mnie imax ma dużo lepszą jakość obrazu niż w multikinie, gdzie obraz jest wyblakły, a podczas scen w nocy nic nie widać. Z kolei imax jest za głośny.
  • 1
@Mirkoncjusz: Po wielu wizytach w poznańskim imax, pikselozie, przejaśnionym obrazie i dudniących głośnikach po których bolą uszy i nieraz ze złą konfiguracją surround szukam czegoś lepszego. Helios Dream ma Projektory 4k Imax poznań 2k, dźwięk jak pisałem wcześniej w imax zawodzi w sali dream Dolby atmos, wielkość ekranu na plus imax. Imax poznań to raczej stara technologia z 2005 roku Helios Dream 2019 szukam czegoś lepszego zobaczymy jak to wyjdzie w
@Pixario: pamiętaj że zdjęcie telefonem to tylko zdjęcie, z perspektywą zależną od obiektywu i nie odzwierciedla dobrze odczuć oglądania filmu w kinie. Akurat na Diunie 2 siedziałem ostatnio w 4 rzędzie pośrodku i oglądało się wyśmienicie.
  • 0
@KHOT: To zadam pytanie czy jak oglądałeś ile widziałeś ścian bocznych kina tak jak na zdjęciu czy mniej (ile mniej w porównaniu do zdjęcia ) i podobno podczas seansu w kinie nie jest ciemno i napisy dolby są widoczne czy to prawda.
@Pixario: napisy są widoczne, jest ciemno. Powiedziałbym nawet, że zawsze mam wrażenie bycia za blisko, pomimo że zwykle wybieram właśnie 3 albo 4 rząd. Ile ścian bocznych widziałem? Zero, bo magia ludzkiego wzroku jest taka, że kiedy skupiasz się na obrazie, to ciemne tło po bokach przestaje mieć znaczenie - Twój mózg je sobie sprytnie wymazuje z obrazu, bo prymitywny, zwierzęcy instynkt nakazuje skupiać się na akcji. Imo zamiast zadawać milion
  • 0
@KHOT: Idę jutro tylko mam 126 kilometrów do kina i zajmuje to cały dzień na dodatek chodzę bardzo rzadko do kina 1-2 na rok więc lepiej wszystko ustawić tak żeby nie był to dzień stracony ¯\(ツ)/¯
@Pixario: moja opinia: jak się za mocno będziesz spinał, to coś ci będzie przeszkadzało, bo zadziała zasada samospełniającej się przepowiedni. Po prostu idź i obejrzyj. To fajny film, świetnie się go ogląda w fotelu dream, będziesz zadowolony.
@Pixario: aha... dźwięk jest bardzo BOOOOOMIASTY, więc to akurat miej na uwadze. Nie jest super przesterowany jak w Plazie, ale to nadal nie jest czystość jaką będziesz miał w domu na dobrych dużych kolumnach.