Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy jest druga tak zepsuta branża jak optyka. Mój wujek był optykiem z dyplomem i wieloletnim stażem i po zamknięciu jego zakładu dostawał oferty typu minimalna krajowa. Więcej dostał na magazynie. Znajomi po pięcioletnich studiach kierunkowych z optometrii dostają niewiele więcej, większość się przekwalifikowuje albo idzie do pracy w branży jako przedstawiciel handlowy. Regulacje za darmo, badanie za darmo, nie musisz nawet nic kupować XD. Jak marża spora to rabacik 50%, nawet nie musisz pytać. Wujas potrafił naprawić ludziom takie rzeczy, że gdzie indziej rozkładali ręce, a jak chciał za to przykładowo 30 zł to ludzie na niego psioczyli, że drogo- a oksy były z innego salonu XD. Zrobili okulary 10 albo więcej lat temu, cały czas chcieli je reanimować i liczyli, że uda się za uśmiech. W jego salonie szef zatrudniał ogarniętą dziewczynę po studiach i mówił, że jako specjalistka nie może robić badań za darmo. Ludzie się gotowali jak słyszeli, że trzeba płacić za badanie XD. Tak mi się rzuciło jak zobaczyłem ten szyld w galerii. #optyk #okulary #przemyslenia #pracbaza
saji - Nie wiem czy jest druga tak zepsuta branża jak optyka. Mój wujek był optykiem ...

źródło: temp_file769518548098720722

Pobierz
  • 2
@saji: zgadzam się, branża jest zepsuta, klienci rozpieszczeni i roszczeniowi. Sieci oferują swoje marki własne, a konsument nie ma możliwości porównania ich z rynkowym markowym produktem. Do tego fejkowe promocje. Jak ktoś umie liczyć, to poza sieciówką dostanie lepiej, a może i taniej.


via Android
  • 0
@fotograf_warszawiak nie mieszkam w Wawie, ale jak patrzę po ogłoszeniach to może i takie stawki, ale brutto. Chociaż raczej widzę 6k -7,5k brutto. Po studiach myślę, że to zarobki nawet większe niż w innych branżach, tylko tu raczej mocno nie pójdzie to już w górę, a w korpo jak masz 2,3 lata doświadczenia zarobisz jednak sporo więcej. W mniejszym mieście byłaby to spoko pensja na tle rynku i w sumie widzę, że