Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wyjaśni dlaczego w mtg istnieje coś takiego jak "data ważności kart" i po paru latach są już zakazane czy coś takiego? Brzmi strasznie absurdalnie XP
#mtg
  • 10
  • Odpowiedz
@Miloxx: w MTG masz pare formatów. Standard - czyli tylko pare ostatnich dodatków, taki dość casualowy ale nastawiony właśnie na nowych bo nie wymaga aż tyle pieniędzy by w niego wejść.

Masz też formaty eternal takie jak pionieer (explorer), modern, legacy czy vintage. W kolejności każdy z nich pozwala na używanie starszych i starszych kart.

Im starszy format tym najczęściej karty które pozwalają Ci w nim grać są droższe, formaty też
  • Odpowiedz
@Miloxx: jak grasz casual to polecam limited albo sobie po prostu trochę pograć od tak i później najlepsze do casuala na dowolnym poziomie jest EDH :D
  • Odpowiedz
najlepsze do casuala na dowolnym poziomie jest EDH


@Miloxx: i dobra kolorowa drukarka w robocie bladym świtem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bo składając talie (świadomie liczba mnoga) do EDH warto sobie ją wcześniej wydrukować i pograć na wsadzonych podwójnie w koszulki ze zwykłymi kartami. Wtedy kasa najbardziej zgadza się Tobie.
  • Odpowiedz
@Miloxx: Nie ma czegoś takiego jak data ważności kart. Są formaty które mają określone zasady i można w nich grać określonymi kartami.
Myśle że jest tak z dwóch powodów, pierwszy to hajs a drugi to łatwiej balansowac rozgwyke w formacie.
Jest też coś takiego jak ban kart, czyli może się okazać że jakaś karta jest zbyt dobra ( najczęściej widać to po META ostatnich truniejów) i wtedy karta dostaje bana ale
  • Odpowiedz
@Miloxx: Powiem tak - sam sobie napisałem skrypt w pythonie (choć pewnie są gotowce do tego), który z podanej listy kart z pliku tekstowego tworzył gotowego do wydruku html'a z kartami.
Tzn właził na jakieś tam stronki, ściągał z nich obrazki kart, czasami nawet dodawał ramkę jak było trzeba i układał zdaje się po 8 na jedną stronę A4.
Nawet gilotynę zakupiłem do ich szybszego i dokładniejszego wycinania.
A potem tylko
  • Odpowiedz