Wpis z mikrobloga

W tym filmie szalonego brakuje mi jednej informacji. Czy ktoś z tych poszkodowanych, poszedł z tym do sądu? Skoro mieli papier z tym "Rent" albo na wypożyczanie aut, to powinno być easy win?

#famemma
  • 7
@RafDan: był fragment, zgłaszali to ale w odpowiedzi dostali informację, ze według umowy zostały wypożyczone dalej i od tych dalszych osób trzeba egzekwować to. A tak poza tym, umowy były na matkę xD
  • 0
@PomocnikBob: No dobra, ale to dotyczy tych, którzy nie wiedzieli jaki mieli leasing xD Wydaje mi się że musiała być też jakaś grupa osób która czyta umowy, i wie że mogła takie auto wstawić do najmu. No i to jest sprawa tych aut, a co z tymi wypożyczalniami po 10k netto? Chyba że dawali do ręki, tak jak w tym filmie chyba pada, no to też elo xD
@RafDan: Takie sprawy ciągną się latami albo zostają umorzone, firmy na slupow itp. Mało tego, ubezpieczalnia tego też nie pokrywa, bo większość w umowie ma zakaz podwynajmu auta. Znam typa z Podlasia który wypowiadał się w filmie. Mówił mi, że to niezły #!$%@? i opowiadał mi jak odzyskiwał wspomnianego merola czy Corvette (O której nie było mowy w filmie). Ogólnie niezły #!$%@?. Na szczęście Francja zakaże albo już zakazała takich praktyk,
  • 0
@ElementalX7: No dobra, a o co chodzi z tą całą Francją? Tam jest jakiś totalny bajzel, że auta kradną i robią co chcą, czy o co chodzi? W Polsce wiadomo też kradną, ale wydaje mi się że skala nie jest duża, i pewnie jest to trudne, a z tych opowieści to wynika jakby w tej Francji nikogo to nie obchodziło xD
@RafDan: Koszta leasingu, podatku drogowego i ubezpieczenia na takie auta w Francji czy Belgii są ogromne. W Belgii znajomy płacił coś około 6,5k€ podatku drogowego rocznie za RS5. We Francji natomiast jest malus, gdzie kwoty sięgają średnio 30-60k € (Mowa o autach spalinowych) przy pierwszej rejestracji. 4 lata temu za nową Q3 ze słabym wyposażeniem i limitem na 20k km chcieli ode mnie 900€/msc (LeasePlan). W Polsce utrzymanie takich auto jest