Wpis z mikrobloga

@Mruvek Skąd u ludzi przeświadczenie, że Corel jest używany tylko w sytuacji, gdy nie stać Cię na Adobe?
Wiele firm działa na obu pakietach i wykorzystuje ich mocne strony. Corel radzi sobie nad wyraz dobrze w pewnych kwestiach graficznych (powiedzmy, że bardziej technicznych) i zaoszczędził mi wiele godzin i nerwów, bo to samo zadanie w Illustratorze trwałoby 5 razy dłużej
@SmileyRipper do tego masz illustratora i nawet indesign które wciągają corela nosem. Pracuję w tej branży od ponad 20 lat i corel został w tyle totalnie jakieś 15 lat temu. Nikt poważny go nie używa. Mam czasami kontakt z takimi januszexami jak ten giftpol i tylko w takich firmach zostały tłuki z corelem które nie potrafią ogarnąć prostego wykrojnika a ich rozrysy to jeden wielki dramat.
@bocznica no widzisz, ja też 15 lat w branży robię i moja praca to w 95% Adobe, ale nadal te 5% technicznej roboty to Corel. Co mam w tym indesignie zrobić? Szablon pod brytowanie 30m tramwaju? Może rozkroj setu sportowego?
To, że Ty nie jesteś sobie w nie wyobrazić, po co komu Corel, nie znaczy, że nie wykonuje pewnej części roboty lepiej niż Adobe, ale to tylko te tłuki mają urojenia...