Wpis z mikrobloga

@Wilkbardzonijaki zależy która część Ukrainy. Zachód historycznie kupę czasu był częścią Rzeczypospolitej i przez to mentalnie są trochę bliżej nas. Tak samo gadasz z ukrem ze wschodu to ciężej z nim się dogadać niż z takim z Lwowa mimo iż obaj gadają niby po ukraińsku
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: z taką jedną ukrainką gadam od jakiegoś czasu staram się być miły ale no nie da się. Po prostu za duża pogardą do nas Polaków. Dziś się dowiedziałem że ma w rosji rodzinę jest Charkowa i jest w wojnie za ruskimi. #!$%@?ła się do mnie bo mówiąc że "Estonia wywala Rosjan którzy nie znają języka" się uśmiechnąłem bo mam w dupie Rosjan i to co z nimi będzie 5 minut
  • Odpowiedz
@Wilkbardzonijaki: Ukry to polacy z lat 90 z tą różnicą, że większość z nich chce się tej sowieckości wyzbyć i dołączyć do cywilizacji. Ruscy chcą nadal srać do dziury w ziemi, jeść kartoszki i bić konia pod to, że ich kraj to imperium w dodatku chcą w swoje bagno wciągać innych. Dla Ukrainy jeszcze jest szansa a Rosja powinna zostać miejscem akcji nowej części Fallouta.
  • Odpowiedz
@imargam_2137: Ukraińcy zaczęli w końcu niszczyć rafinerie to bardzo dobry ruch. Szkoda że od początku nie zaczęli to by Rosja nie mogła eksportować ropy do Chin i Indii a potem pewnie do Europy omijając sankcje.n Ja z lat 90 to pamiętam że w rtl7 leciał dragon ball i rycerze zodiaku. I ogólnie dla mnie fajne to były lata. Wiem o mafiach itd. Ale czy ludzie u nas naprawdę byli tak źli?
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: słyszałem że łach to niby obraźliwie od Pan. Ale ja to bardzo nie rozumiem jak można nas nienawidzić jak Polacy tak pomogli. A tu z nienawiścią tylko daj więcej. Plus obrażała naszych rolników ale za to Ukraińcy święci. Wszystko co złe to Polacy. O Wołyniu wogóle najlepiej zapomnieć że coś takiego było bo to Panstwo Ukraińców obraża. Powinnośmy bardziej dbać o siebie o nasze wojsko o naszą historię nie o
  • Odpowiedz
@Wilkbardzonijaki: bardziej chodziło mi o takie rzeczy jak choćby korupcja, w latach 90 i wczesnych 2000 nie miałeś po co iść do lekarza w Polsce jeśli nie miałeś na łapówkę dla niego, prawo jazdy też zdawało się dając kopertę. Teraz lekarz biorąc łapówki miałby aferę w TV na cały kraj i zakaz wykonywania zawodu a na egzaminie na prawko są kamery wszędzie. Na Ukrainie nadal wszystko za diengi załatwisz a bez
  • Odpowiedz
@imargam_2137: I tak i nie. Sporą część tej drobnej postsowieckiej korupcji zwalczyły u nas pierwsze rządy PiSu. I to tak całkiem serio. Wtedy wdrożono w życie taką szpiegomanię i wprowadzono takie przepisy, że dało się bardzo łatwo #!$%@?ć każdego o dowolną kwotę. Głównie chodziło o walkę polityczną z koalicjantami PiSu - czyli z Lepperem i Giertychem.


A sama sytuacja Ukrainy wynika z tego, że ZSRR nie rozpadł się tak, jak Polacy
  • Odpowiedz
@Wilkbardzonijaki:
To logiczne. Ci z zachodniej Ukrainy - do Polaków, ze wschodniej - do Rosjan.
Tak jak z Polakami, Ci z zachodniej Polski - do Niemców, ze wschodniej - do Rosjan (nawet propagande tvPiS łykali tak samo jak Rosjanie swoją).
  • Odpowiedz