Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie ten zestaw? Dorzucę tam jeszcze dysk 500GB m2. Komp raczej do pracy w After Effects niż do grania, chociaż planuję pograć na nim w HL Alyx. Ostatnio składałem kompa 8lat temu i wypadłem z tematu ;/ Da radę coś ulepszyć czy jest gites?

#pcmasterrace #komputery
koyot17 - Jak oceniacie ten zestaw? Dorzucę tam jeszcze dysk 500GB m2. Komp raczej do...

źródło: komp

Pobierz
  • 19
gówno zasilacz i obudowa za 180 złotych do PC za ponad 6k? XDD Najwyższy poziom januszerki.


@symetrysta: Pozwolę sobie zacytować, bo warto żeby wykop zapamiętał opinię "eksperta"
Dlaczego uważasz zasilacze Endorfy/SilentiumPC są gówniane?
Bo się nie znasz i nie znasz ich marki? :D
Dlaczego uważasz zasilacze Endorfy/SilentiumPC są gówniane?


@BackInBlack: bo mądrzejsi ode mnie uznali, że są gówniane, to są typowo low end zasilacze i nie ma sensu ich kupować, kiedy za te same pieniądze, można kupić coś dużo lepszego jakościowo.
@koyot17: Weź słabszy procesor a lepszą karte graficzna. Ona ma tylko 8giga pamieci. Weź jakiś zasilacz np be quiet. Dobry zasilacz to istotna sprawa. Ze wzgledu na to ze moze ci spier$#lic caly setup.

Kupujesz chłodzenie ze świecącymi diodami za które się dopłacasz i obudowe bez szyby xD

Obudowa zapewniająca odpowiednią cyrkulacje powietrza jest również ważna. Masz w ogole możliwość zamontowania chłodzenia ktore wybrałeś na tej obudowie ? xD
@symetrysta: Szczerze na cholerę bardziej doyebana obudowa, mogę powiedzieć, że mój corsair C70 jest lepszy a wszystko co teraz jest na rynku to papier, ale tak na prawdę więcej grubszej blachy w budzie tylko jest przydatne przy otworach na śruby zakładając, że będziesz je wkręcał i wykręcał jak głupi powodując wygryzienie blach przez śruby.

W budzie ważne ma być tylko: czy zmieścisz to co chcesz wsadzić, czy masz miejsce na rozbudowę
bardziej doyebana obudowa


@NiBBonacci: pomijając już jakość (i to, że tanie obudowy wyglądają po paru latach jak gówno), to wentylacja, te tanie to głównie skrzynki z blachy i plastiku, bez siatek wentylacyjnych i bez żadnych filtrów przeciwkurzowych.
@symetrysta: no pomijam kwestie dokładności malowania proszkowego to nadal wiele kińczykow ma lepszy airflow niż LianLi czy Fractal z szybami na froncie i bokach.

Jak ktoś nie kopie tego albo nie stawia nóg na obudowę to nie widzę sensu ładować hajs w lepszą blachę, chyba, że kupujesz obudowę na kilka kolejnych kompów (sam mam takiego silverstone z 2010, wspomnianego c70 czy inwin mana 136 oba z tego samego roku, i te