Wpis z mikrobloga

Wideorejestrator na #motocykle - jakie są ciekawe opcje na rynku?
Chodzi o rejestrację ciągła, więc wymagane działanie na kablu i nadpisywanie.

Z tego co widzę na szybko, ciekawie wyglądają np. Midland Bike Guardian (tanio, przyda się też na rower) czy Innov K2/3 (podwójna, tryb parkingowy, ale cena zwłaszcza za K3 jest imho przesadzona).

Nie mam specjalnych wymagań, ma być nie ziemniaczano w celach dokumentacyjno/wspominkowych. Fajnie jednak jakby była możliwość ustawienia 1080p/60 co by czasami mieć kamerkę biedasportową, ale to niekoniecznie.
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@Zielony34:
No właśnie przy action camach to nie takie oczywiste.
Nie wiem jak teraz, ale na etapie gopro <5 połowa kamer wyłączała się od razu po podpięciu do ładowarki, a większość pozostałych po chwili bo wchodziło zabezpieczenie termiczne.

Jeździłeś z nią wpiętą do ładowania czy tylko na kasku?
  • Odpowiedz
to raczej możesz


@Zielony34: No właśnie to tak nie działa.

Niektóre urządzenia są zasilane tylko z baterii, a ładowanie to ładowanie.
Podłączysz kabel i nie nagrywa ()

Niemożebnie wkurza mnie to w słuchawkach Creativa za kilka stów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Stara kamera GoPro też mi tak działała i z tego powodu się jej pozbyłem.

W sumie aktualnie to chyba większość urządzeń tak
  • Odpowiedz
Jeździłeś z nią wpiętą do ładowania czy tylko na kasku?


@Aramil: Wpięta w kask, od tego sezonu bedzie jeżdżona podpięta do powerbanka, który podpinałem do niej w domu i się nie wyłącza.

Podłączysz kabel i nie nagrywa ()


@Krol_Karo: Jak podłączę kablem do na przykład laptopa i włączę nagrywanie, to nagrywa. Jak wepnę kabel do ładowarki od telefonu, a ładowarkę do kontaktu, też nagrywa.

Stara kamera
  • Odpowiedz
@Aramil: jak coś wybierzesz to wołaj, ja się zastanawiam nad czymś z Ali bardzo tanim, bo na kasku mam solidniejszą ale nie zawsze działa
  • Odpowiedz
@Zielony34: chodzi o to że jak się nagrzeje za mocno to się wyłącza

Dość powszechna wada tanich chińskich kamer, która sprawia że stają się w zasadzie bezużyteczne na wycieczkach w cieplejsze miejsca
  • Odpowiedz
@Krol_Karo: Nigdy mi się z tego powodu nie wyłączyła. Prędzej się bateria rozładuje, jeśli nie jest podłączona do źródła zasilania, niż się wyłączy z przegrzania. Kamerkę mam gdzieś od roku 2017 i nie zawiodłem się ani razu. Wręcz przeciwnie, cieszę się, że nie dałem ponieść się presji marketingu i nie kupiłem 10x droższego GoPro. Kamerka kosztowała mnie chyba 250zł i była z Amazona, zestaw z wodoszczelną obudową do nurkowania.

Yi Action
  • Odpowiedz