Wpis z mikrobloga

Mireczki #druk3d #drukarki3d

Kupiłem jakiś rok temu a może i nawet wcześniej drukarkę 3D TEVO Tarantula Pro i leży sobie w pudełku. Zapewne technologia poszła już do przodu i pewnie to szajs na obecne czasy, ale nie będę kupował nic nowego bo będę drukował jakieś pierdoły typu zabawki dla kotów czy inne casy dla elektroniki diy gdzie jakość nie jest najbardziej istotna.

Kiedyś tam dokupiłem moduł 3d touch ale ja nie wiem czy po pierwsze - jest kompletny i nie muszę czegoś dosztukować a po drugie czy będę umiał go podłączyć.
Załóżmy, że jakoś ją złożę. Przeczytałem, że trzeba dokonać kalibracji ekstrudera? czyli ile poda filamentu w porównaniu do zadanej wartości. Coś tam jeszcze o leveleowaniu stołu. To jeszcze w miarę rozumiem.

Ale potem mamy jakieś slicery, jakieś marliny, jakieś octoprinty, pomoże mi ktoś wejść w ten świat? W google to tak wyszukuje że się płakać chce, jakby ktoś miał jakieś kompendium wiedzy dla początkujących to dajcie linka.
  • 1
takich kompendiow masz w internecie pełno.

podłączenie sondy typu bł-touch to żaden problem, chociaż ja to konfigurowalem tylko pod klipperem.

co do kalibracji, to wyszukaj hasło elli's tuning guide. pierwsze 3 rozdziały przejdź obowiazkowo