Wpis z mikrobloga

Prośba o szybką poradę. Szukam roweru który zastąpi mojego dwusezonowego Lazaro V4.
Zawęziłem propozycje do:

Polygon Heist X7 - 4 499 zł (w kilku miejscach)
Giant Roam 0 - 4 799 (dostępny w tej cenie na velomania)

Na korzyść Gianta chyba waga -12,3 w stosunku do 16,15 Polygona (informacja ze strony bikester), aż 4 kg różnicy to chyba sporo?
Zastosowanie: na codzień kilkanaście km dziennie po mieście, weekendowo średnio po kilkadziesiąt km.

Co sadzicie? Od pół dnia oglądam jutuby itp. i oba rowery wymiennie nazywane są topowymi w swojej klasie.

#rower
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@_mrcn_ dzięki, wydawało mi się absurdalnie dużo to 16. Wymieniam bo chce mieć napęd 1x i z uwagi że coraz więcej jeżdżę jednak coś topowego w branży. Poza tym jestem zadowolony z tego V4 (miałem wcześniej V2, jako pierwszy cross też był ok)
  • Odpowiedz
  • 0
@havok a to w sumie ja mam podobne powody, dla których pozbyłem się budżetowego Kandsa. U mnie jeszcze dochodzi chęć posiadania sztywnego widelca lub chociaż amortyzatora z blokadą.

A co do pytania to chyba lepiej Gianta jak lubisz szybciej pojeździć, bo ma korbę z 42 zębami a Polygon 36. Oba sprzęty bardzo dobre, możesz też wybrać ten, który bardziej Ci się podoba.
  • Odpowiedz
  • 0
Skłaniam się do Gianta teraz bo ma rozmiar XL dedykowany pod wzrost 190-200 (ja mam koło 195), a Polygony są trochę mniejsze (XL dedykowany pod 185-195, mowa o tym też w materiale który podesłałeś)
  • Odpowiedz
  • 0
@havok patrzyłem tam na 1 ale niestety nie mój rozmiar. Znalazłem 0 z 2022 roku za 4.7k i chyba wybór padnie na to.
  • Odpowiedz