Wpis z mikrobloga

Wyszedłem dla jaj, z swoją 1 metrową anteną i radiem Wouxun do sklepu, myślałem, że ludzie będą się dziwić moją anteną ale nie. Każdy ignorował :X

Tylko ja cały czas bałem się o złącze, ta metrowa antena trochę waży, a jest podczepiona pod takie małe złączę do radia KG-UV2D.

#krotkofalarstwo
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
wejdź z dipolem na 80m do sklepu, rozwieś go na ogrodowym i działaj


@PapugaPapieska: Mam dipol rozwiesić na owocach? XD
No tego jeszcze nie było, albo ktoś musiałby to nagrywać xD

Podchodzi szef sklepu, co wy tu robicie? "No nadajemy, nie widać?" XD Co jest ironiczne, bo w tym sklepie, to jak w klatce Faradaya się czuje.
  • Odpowiedz
  • 0
chlop co sie flexuje na antene


@moglesznamizjednejwazy: Tak, dziś dostałem nową antene z ebay :D Zawsze sam buduje, to moja druga antena kupiona, a nie zbudowana :D

Tylko zaczyna powodować ta wielkość anteny mały problem, nie potrawie jej wcisnąć miedzy okna. Ale mam na dachu anteny. Za duża jest ta antena :C
  • Odpowiedz
  • 0
@PapugaPapieska: Przełączyłem z Wouxun na Baofeng, a antena na dachu nadal jest nasłuchiwana z Retevis. za cięzka ta metrowa antena na bycie mobilnym, nawet mój pasek w spodniach tego nie utrzyma. :/

Mobilna 1metrowa antena jest naprawdę ciężka, nawet jeżeli to antena na 2m/70cm.
  • Odpowiedz
  • 0
diamond 771


@PapugaPapieska: 15 euro, dzięki, zamawiane.

Jedno metrowa antena tylko robi wrażenie na polaków po Niemczech xD Na ulicy normalnie nikt nie zwraca uwagi, nawet w sklepie czy przy kasie. Ale jak spotkam polaka na ulicy to się od razy pyta, CO TO MA BYĆ XD
No i takiej reakcji oczekuje xD

W teorii to ponad metr, to 108cm, ale nieźle działa.
  • Odpowiedz
wejdź z dipolem na 80m do sklepu, rozwieś go na ogrodowym i działaj


@PapugaPapieska:

Ja tam po mieście chodzę z hexbeamem - ludzie się pytają na cholerę chodzę po miesicie z tak dużym i zepsutym parasolem, sąsiadka raz zaczęła mi na tym pranie wieszać jak postawiłem chwilę pod domem,
  • Odpowiedz