Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze widzę że jeśli auto A z autem B się zderzy przy prędkości 30 km/h tak że nawet nie widać zarysowania. A auto A dajmy na to nie ustąpiło pierwszeństwa to kierowca dostaje 10 pkt karnych i 1020 Zeta mandatu? Jednocześnie w innej sytuacji jeśli kierowca A #!$%@? na przejeździe rowerowym rowerzystę że ten trafi do szpitala. Ewidentnie spowoduję już kolizję drogową to dostaje 12 pkt karnych i 1500zeta mandatu? Czy tylko ja widzę że to jest kuriozalne? #samochody choć i tak moje ulubione to 8 pkt karnych i 1 k pln mandatu za stoczenie się samochodu z górki xd
  • 6
@tyjb-gjgr: jak dla mnie jest śmieszna różnica pomiędzy ześlizgnięciem się nogi ze sprzęgła co powoduję zarysowanie u kogoś zderzaka lol przy #!$%@? kogoś samochodem. To jest raptem 4 pkt różnicy i 400 zł w PLN. Wtf
@tyjb-gjgr

Bo jesteś ślepy, kuriozalne jest karanie obywatela mandatem za popełnienie błędu, wystarczającą karą jest zwyżka na OC i konieczność naprawy z własnej kieszeni. Państwo polskie po prostu zarabia pieniądze na błędach ludzkich, co jest #!$%@? poniżej jakiejkolwiek krytyki.
Kuriozalne to są kary za prędkość, człowiek umie jeździć nikomu nie koliduje i dostaje mandaty za to "co by było gdyby"
A za jakieś ślizganie się nogi na sprzęgle czy inne obijanie się o samochody to bym od strzała kierował na powtórny egzamin i 5k mandatu. Za to zlikwidował idiotyczne mandaty za prędkość.

Potem taki zmienia pas na autostradzie jadąc 40km/h albo wytacza się z podporządkowanej i #!$%@? wypadek bo mu się