Wpis z mikrobloga

po prostu chodzi o to by zmobilizować państwa zachodu bo cały śpią zamiast się ogarnąć


@Grooveer: Miras... Matematyka. Pozwol ze dam screena. 5 min googlania.
Z googlania wyszlo na to ze:
PKB polski to 68% PKB NIemiec. PKB USA to 16x PKB polski. Dla przejrzystosci przyjalem PKB niemiec na 1000

W kolumnie z procentami masz wydaki na obronnosc (USA wydaje 3% ale przyjalem 0,5% zeby pokazac w czym rzecz)

I teraz
gorzki99 - > po prostu chodzi o to by zmobilizować państwa zachodu bo cały śpią zamia...

źródło: Screenshot_226

Pobierz
  • 1
@gorzki99 ale przecież tu chodzi o to by każdy płacił tyle ile wynoszą jego możliwości. Każdy wie, że jedno państwo jest bogatsze a inne biedniejsze. Bogate kraje zachodnie muszą więcej wydawać na wojsko.
Bogate kraje zachodnie muszą więcej wydawać na wojsko.


@Grooveer: No i tutaj jest pole do dyskusji. Ja tam do lewackich pogladow nie mam nic - nawet szacunku. To ze jestem bogaty nie oznacza ze mam placic na biednych.

To jest sojusz. Jakbym nie przyjal 0,5 dla usa a 3 (jak jest faktycznie) to by wyszlo 6x wiecej. Czyli ponad 3000. Wydajac 21 chcesz mowic temu co wydaje 3000 ze za malo
@Grooveer: 21 vs 3000? Serio skala to jest cos co jest Ci obce?

To pojdzmy dalej. Niech bedzie 21 vs 50000 albo sky is no limit.

Ja mam po prostu beke jak ci "geniusze matematyczni" sie pograzyli tym spuszczaniem sie ze wydaja najwiecej.

Zamiast uzyc innych argumentow to chca narzucac tym co wydaja wiecej zeby wydawali jeszcze wiecej (czyli de facto udzial ich samych bedzie mniejszy). Normalnie zloto :)
albo bogatsi będą bronić biedniejszych, albo Putin zajmie Europę wschodnią a UE i NATO się rozpadną.


@Grooveer: Pomijajac kompletna manipulacje i niezrozumienie to zapytam jeszcze raz. Wiesz co to jest skala?

Jak maja bronic? 21 vs 50000000000000000000? Bedzie wystarczajaco czy jeszcze kilka zer dopisac? Sky is no limit.
@gorzki99 w USA czy Niemczech też roboczogodzina jest droższa, żołnierz więcej zarabia itd.
Dlatego wydatków nie ustalono na sztywna kwotę tylko procent PKB.
Jak ustalono że powinno się wydawać 2% to powinni się wszyscy tego trzymać.
Jak my dajemy radę z naszą gospodarka wykręcić 4% PKB to tym bardziej inne kraje zachodu powinny dać rade chociaż te 2%
w dupie mam skalę. Bogatsi muszą płacić więcej i koniec.


@Grooveer: No i placa. 3000 vs 21.

Skale masz w dupie... logike jak widac tez. Kilka razy pytalem gdzie jest limit. O ile wiecej maja placic. PLaca 150x wiecej i dalej malo? To moze maja placic 500x wiecej? A moze milion razy wiecej? A moze tryliard razy wiecej? Gdzie jest granica?

Lewactwo nie ma granicy - jestes bogatszy to plac na
Jak ustalono że powinno się wydawać 2% to powinni się wszyscy tego trzymać.

Jak my dajemy radę z naszą gospodarka wykręcić 4% PKB to tym bardziej inne kraje zachodu powinny dać rade chociaż te 2%


@tyjb-gjgr: Ale wyjasnijmy sobie cos.

Jak cos zostalo ustalone to jaknajbardziej nalezy sie tego trzymac. Bo to zostalo ustalone. Tutaj nie ma o czym dyskutowac.

No i niemcy tez juz do tych 2% doszli - wiec
gorzki99 - >Jak ustalono że powinno się wydawać 2% to powinni się wszyscy tego trzyma...

źródło: Screenshot_227

Pobierz
muszą płacić jeszcze więcej. Z 2% PKB na 3% PKB.


@Grooveer: I znow wpadlem w ta pulapke. Z lewakiem nie da sie dyskutowac merytorycznie. Dlaczego 3 jak ustalono 2? Dlaczego 3 a nie 50? Sa bogaci...to niech placa 70% pkb. Musza nas bronic bo sa bogaci.

Ja patrze na to co kto dostarca - nie na ile mam go okradac. Jak za zwoje 0,5%pkb dostarczy 25x wiecej niz ja za moje
@Grooveer: Prezydent polski powiedzial takze ze 2 kolesi skazanych prawomocnym wyrokiem sadu jest dalej poslami. Wiec proponuje brac poprawke na to co ten gamon mowi - bo sam nie wie co mowi.

Ale poki co nic nie zostalo zwiekszone. 2% to 2%. Chwalenie sie ze daje sie wiecej i krytykowanie tych co nie daja jest tak debilne ze tylko polscy politycy mogi to wymyslic. I dlatego taka beka. Jest norma 2%
ja mam do ciebie jedno ważne pytanie. Czy ty jesteś Polakiem żyjącym w Polsce?


@Grooveer: Mam 44 lata. Od urodzenia mieszkam w polsce. Mialem polroczny epizod kiedy mieszkalem za granica (nie zawodowo a prywatnie).

Poza tym mam jakies 3/4 europy zwiedzone prywatnie. I jak posumowac to pare lat spedzone w delegacji (zawodowo) za granica.

Mieszkam w polsce, pracuje w polsce (pracodawca zagraniczny). Tylko ze ze wzgledu na doswiadczenia mam duzo szersze