Wpis z mikrobloga

Wczorajszy posiłek:
Pasta twarogowo jajeczna z tuńczykiem, ryż konjac z mozzarellą.
Jaka czas temu kilka razy przygotowywałem kilka posiłków z makaronem konjac ale odpuściłem. Nie odpowiadała mi jego glutowata konsystencja, nie było to zbyt przyjemne w jedzeniu, ale postanowiłem dać jeszcze jedną szansę. Tym razem wziąłem ryż i jest to strzał w dziesiątkę. Przy takich małych ziarenkach ta konsystencja jest niewyczuwalna. Obficie doprawiony i mocno wysmażony jest mega dobry. Ja go smażyłem na małym ogniu powoli przez jakieś 30 min na oliwie i wyszedł ekstra. A postanowiłem dać szansę, bo jest to dobra alternatywa do rozciągania żołądka oprócz sałaty i innych niskokalorycznych warzyw.
Niestety cena trochę lipa, bo jedna taka paczka to jakieś 7 zł. Ja bym najchętniej 2, 3 paczki do posiłku dorzucił to już 21 zł, a ja z 30 zł max na cały posiłek wydaje, więc to by zwiększyło wydatki na jedzenie niemalże dwukrotne.

Tak więc zamówiłem sobie 100g mąki konjac na allegro i zobaczę czy dam radę zrobić taki ryż sam. Widziałem na yt że jest z tym trochę zabawy, ale pokombinuję trochę po swojemu. Taki ryż zawiera 3% mąki konjac, czyli że 100g powinienem móc zrobić 3,3kg ryżu. 100g mąki kosztowało mnie 25 zł, czyli niecałe 4 paczki gotowego który ma 250g po odsączeniu, więc ponad 3x więcej w tej samej cenie powinno wyjść.

#jedzenie #jedzzkrucjanem
krucjan - Wczorajszy posiłek:
Pasta twarogowo jajeczna z tuńczykiem, ryż konjac z moz...

źródło: temp_file1643662056429408688

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz