Wpis z mikrobloga

Jest sens kupowania steam decka, jeśli nie ma się najmniejszego zamiaru kupowania gier z platformy steam? Można ogarnąć to w taki sposób, żeby można było instalować co się chce i skąd się chce *? Czy będzie to wymagało zbyt dużo zabawy i upierdliwych czynności w porównaniu do tego, gdybym miał używać konta steam i kupować tam gry?

* - Przykładowo ściągam sobie z neta jakąś starą grę w postaci pliku .ISO i chciałbym to zainstalować na steamdecku.

#steamdeck
  • 18
  • Odpowiedz
@Delintik: najłatwiej zainstalować na pc i wysłać na steamdecka gotowy folder z grą przez jakąś filezillę czy warpinatora, aczkolwiek można też wszystko ogarnąć na steam decku
  • Odpowiedz
  • 0
@Medonix: @z--x @janciopan @inrzynier
Rozumiem. To jeszcze dwie rzeczy - załóżmy, że kupię sobie normalnie na steamie jakąś starszą grę (2006 rok) pokroju na przykład Gothica 3. Oficjalna wersja działa bardzo źle. Żeby działało w miarę dobrze trzeba doinstalować samodzielnie fanowskiego patcha, którego w wersji na steam nawet nie ma. Co w takim wypadku? Da się to jakoś doinstalować czy jest się zmuszonym do grania w taką surową wersję, którą oferuje
  • Odpowiedz
@Delintik na decku wszystko sie da zrobić, pytanie tylko jak to jest upierdliwe i ile czasu temu trzeba poświęcić.

Co do gothica sie nie wypowiem bo nie wiem, spolszczenie gta iv chyba zrobiłem w ten sposób ze po prostu zainstalowałem je na pc i skopiowałem wszystkie pliki gry na decka. Ale robiłem to z 2 lata temu wiec dokładnie nie pamietam, ale od czasu zainstalowania wszystko działa bez problemu i potem już
  • Odpowiedz
@Delintik: gothic 3 dziala normalnie na steamie. jedynie minimalna kombinacja z kontrolerem ale to jakies pol minuty roboty.
https://www.protondb.com/app/39500

jezeli chodzi o spolszczenia - to jezeli są w formie podmianki plików - da sie to zrobić bez problemu. mozesz odpalic pulpit na steamdecku. mozesz podlaczyc myszke i klawiature po BT (bezproblemowo) lub po kablu (za pomocą jakiegos huba), przerzucasz pliki i tyle. gorzej jak jakies #!$%@? z launcherami, fixami są to
  • Odpowiedz