Wpis z mikrobloga

  • 188
@morgiel: Dobrze że w memie jest pracownik mcdonalda, po podwyżkach minimalnej prawie dwukrotnie podnieśli ceny za kanapki. Biedny chłop pracujący na minimalnej głupiego hamburgera nie może sobie kupić bo go nie stać, a wielka korporacja ma miliardowe zyski i świetną wymówkę na podniesienie cen.

A lewaki klaszczą jajami bo podwyżka.

Na obrazku niżej ile możesz sobie kupić zestawów za minimalną.
K-S- - @morgiel: Dobrze że w memie jest pracownik mcdonalda, po podwyżkach minimalnej...

źródło: 1673204933_zya5qn_fb_plus

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 8
@K-S- twój obrazek to brednie, same kanapki wychodź na kozyszc w 2024, co do zestawu to wyszedł podatek cukrowy, już nawet na promocjach coca-cola nie jest dodawana.
  • Odpowiedz
@K-S-: nigdy nie kupiłem bigmacka w normalnej cenie, tylko za dyszkę w zestawie z promki lub stalej dla studenciaków uniwerku gdanskiego, to byli czasy( ͡° ͜ʖ ͡°)
podobnie z zestawem zinger+twister+frytki za 15 pln, a nie jak teraz za 29 zl...
  • Odpowiedz
@Ulyssos: Przecież on napisał, że minimalna była wymówką by wywindować cenę, a nie że przyczyną. teraz wszyscy co sprzedają towar po #!$%@? cenie zasłaniają się inflacją i minimalną. W związku z czym, ziemniak w przyprawach kosztuje już do 10zł, a jego produkcja podniosła się jednostkowo może o 30gr. Ale durny konsument i tak kupi, więc ceny to the moon.
  • Odpowiedz
@K-S-: To jak wyjasnisz fakt, ze McDonald podniósł cene zarcia tez w innych krajach czy nawet w tych stanach w USA gdzie nadal jest od lat minimalna $7.25/h?

Ponadto jak to mozliwe ze w takiej Danii zarabiaja w Macu porzadnie a ceny im jakos specjalnie nie odjechaly?

Czysta chciwość i chec stałego zwiekszania zyskow czy magiczna reka wolnego rynku?
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: Wcale nie powiedział, że tak było? Zresztą nie wiem jakie połączenie ma podwyższanie minimalnej i windowanie cen xD windować moga tak czy siak np inflacją (tak jak całe PepsiCo podwyższające ceny laysów). Witamy w kapitalizmie:)
  • Odpowiedz
po podwyżkach minimalnej prawie dwukrotnie podnieśli ceny za kanapki.


@K-S-: tak tak, oczywiście przyczyną podwyższenia - i to dwukrotnie - cen kanapek, był wzrost pensji minimalnej.
Tak było. Świat jest prosty.
  • Odpowiedz
Zresztą nie wiem jakie połączenie ma podwyższanie minimalnej i windowanie cen xD


@Ulyssos: To się kumuluje nie tylko mcd podnosi płace pracownikom, ale dostawcy i logistyka też muszą i koniec końców surowce są droższe. Ceny poszły do góry przez podwyżkę minimalnej płacy, ale to nie korelacja 1:1, to tylko jeden z czynników i na pewno nie dwukrotnie przez akurat tą podwyżkę.
  • Odpowiedz
@K-S-: chłopski rozum w natarciu xDDDD Kto by tam czytał powazne opracowania na temat minimalnej, ważne żeby bronić jak najwiekszego #!$%@? najmniej oplacanych pracownikow. Jeszcze zesraj się, ze trzeba obnizyc podatki uciskanym przedsiębiorcom
  • Odpowiedz
@K-S-: pomijając to, że ten artykuł to zbiór tez nie popartych żadnymi opracowaniami to gdzie ty tam widzisz info, że podnoszenie płacy minimalnej jest złe? xD
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Wkleiłem Ci nie to, bo najpierw wpisałem w google "płaca minimalna skutki" a dopiero później dopisałem do tego "wzrost". Czytałem te drugie a link skopiowałem z tego pierwszego.

Sama w sobie płaca minimalna nie jest zła, złe jest jej ciągłe podnoszenie.

https://www.money.pl/gospodarka/rosnie-placa-minimalna-wywinduje-to-takze-inne-oplaty-6908563308284480a.html
https://www.infor.pl/prawo/zarobki/wysokosc-zarobkow/6311203,wzrost-placy-minimalnej-bedzie-silnym-ciosem-dla-rynku-pracy.html
  • Odpowiedz