Wpis z mikrobloga

Dobra, bo przez ostatnie półtora roku nie interesowałem ani nie dochodziły mnie praktycznie żadne wieści z frontu
I tu moje pytania
jak wyglada lina frontu, przesuwa sie na korzysc rosji czy Ukrainy
czy są prognozy do tego kiedy, jak i czy w ogóle sie to zakończy
czy kraje nato w tym Polska są narażone na atak kacapów
#wojna #rosja #ukraina
  • 15
  • Odpowiedz
jak wyglada lina frontu, przesuwa sie na korzysc rosji czy Ukrainy


@MetalowyBieg: Ukraina jest w defensywie od czasu przeprowadzenia nieudanej ofensywy. Ukraina traci od kilku miesięcy teren, powoli, ale traci. Aktualnie Rosja wydaje się mieć przewagę w ilości amunicji jak i akceptowalnych strat.

czy są prognozy do tego kiedy, jak i czy w ogóle sie to zakończy


@MetalowyBieg: Jeszcze dwa tygodnie PDK. A na poważnie to już raczej
  • Odpowiedz
  • 1
@Szinako wydawało mi się że Ukraina w koncu wypchnie kacapów ze swoich terenów, zachodni sprzęt kontra pijane małpy z kałachami pamiętającymi afganistan
Ale co ja tam mogłem wiedzieć żyjac pod kamieniem
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg korupcja, nieudana ofensywa, błędy dowódcze i przede wszystkim myślenie że jeśli rozwalisz 1000 sprzętu wrogiemu krajowi to ten się złamie. Nie w przypadku Rosji, oni będą jeść gowno byleby rozhulać produkcję wojenną. Każdy inny kraj z takimi stratami jak Rosja już dawno by siadł do rozmów pokojowych
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg: Że to brednie. Rosja może mieć w odwodach jakieś jednostki lepiej wyszkolone i wyposażone, do których szło najnowsze i najlepsze wyposażenie, ale to nie oznacza, że zaraz do walki wejdzie kolejny rzut setek tysięcy super żołnierzy na setkach T-14 armata, terminatorach i itp, nad którym będzie latało 100 Su-57.
  • Odpowiedz