Wpis z mikrobloga

W dupe cholerna mac chcialam prezent dla ukochanego upiec na #dzienmezczyzn a piekarnik ktory on ma 1. Nie pokazuje temperatury 2. Nie ma kropek pkkazujacych jakie te temparatury moga byc w manualu piekarnika 3. Termometr pokazuje ze najnizsza temperatura piekarnika to 220 stopni a przepis kaze zeby bylo 170

@moll wez pomoz mi co mam robic chciałam mily prezent zrobic a tu gunwo :(((((((

Chlebek bananowy jego ulubiony chcialam widziev usmiech na jego twarzy i wieczorem patrzec jak sie zajada popijajac szklanke cieplego mleczka boze dlaczego (°°
thighslapper0 - W dupe cholerna mac chcialam prezent dla ukochanego upiec na #dzienme...

źródło: temp_file4534336447300504373

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@moll: ... nie wiadomo ile ma, nie ma instrukcji w ogóle do niego i nigdzie nie ma oznaczeń na nim. Minimalna temp. to 220 jak termometr wskazał. Patyczka nie mam żadnego, moge widelca włożyć. Ukochany powiedział, że po prostu będziemy włączać i jak się rozgrzeje do 220 będziemy wyłączać i tak aż się upiecze ale kuhwa ten chlebek ma sie piec 60 minut wiec bedziemy go ze 3 godziny robic tym
  • Odpowiedz
@thighslapper0: ja bym ustawiła pokrętło w 2/3 zakresu i piekła. Potem sprawdź po 55 minutach nożem, albo patykiem do szaszłyków. Jak surowe to zmniejsz temperaturę o jakąś 1/5 możliwego obrotu, przykryj papierem do pieczenia z góry i tak z 15 minut jeszcze
  • Odpowiedz
  • 1
@moll omg jak ciebie moll zatkalo to nie ma juz dla nas nadziei xD

Ustawienia wlasnie dokladnie jak dla babki - zawsze na srodkowym pieklam w domu rodzinnym (tam były kropeczki z cyferkami od 1 do ilus co pare mm na pokretle i w instrukcji konkretne temp przypisane do kazdej kropki)

Juz niebieski sie za to zabral bo ja nie mam sily i checi zyciowych do tego piekarnika xD
  • Odpowiedz
@thighslapper0: bo to wygląda jakbyś miała piekarnik rozgrzać na maksa - duża łezka, wstawić, skręcić do małej i dopiero piec te 40 minut.

Spoko, na wynajmie miałam taki magiczny że piernik piekłam prawie 2h, stojąc nad piekarnikiem i co jakiś czas zmieniając tryb i temperaturę pieczenia xD i skubany wyszedł
  • Odpowiedz
tak bardzo chcialam ukochanego uszczesliwic a pozostalo mi przepraszanie go za zmarnowane nadzieje :((((


@thighslapper0: Nie martw się :), i tak najwiekszą radochę bedzie miał z tego, że chciałas zrobic coś miłego. Nie stresuj sie, bo to nie tylko nie pomoze a nawet odwrotnie - będzie się martwił że się namęczylaś.

Trzymam kciuki za wypiek, take it easy :)
  • Odpowiedz