Wpis z mikrobloga

to jest dla mnie hit że #biedronka zupełnie nieironicznie robi promki typu:
zrób w ten weekend zakupy za minimum 249zl, to dostaniesz voucher na 20zl, ale będziesz mógł go zrealizować tylko w najbliższy poniedziałek lub wtorek i tylko jeśli zrobisz zakupy za co najmniej stuwke

to jest autentyk, no #!$%@? xD
  • 13
  • Odpowiedz
@powodzenia: Nie rozumiem w ogóle tych promocji, z których większość osób raczej nawet nie skorzysta. Jeśli ktoś robi zakupy jednorazowo za więcej niż 250 zł (a zakładam, że taka osoba jeśli wydaje więcej niż 250 zł, to raczej planuje zakupy nie więcej niż 1-2 razy w tygodniu)to raczej nie ma w planach robić ich ponownie w tak krótkim czasie, tylko po to by skorzystać z jakiegoś vouchera, który i tak ma
  • Odpowiedz
@powodzenia: no właśnie taki jest cel - żeby w świadomości konsumenta zapisało się, że robiąc zakupy w Biedronce, dostaje rabaty, ale żeby ich nie wykorzystał, żeby nie wyszło za drogo.

Ja i tak to wykorzystuję, bo jadę gdzieś po pieczywo, to stanę w tej biedrze i biorę rzeczy (z promocji ofc xD) z długim terminem, czy takie które i tak wykorzystam (papier toaletowy np). Zawsze 20zl do przodu xd Ale ja
  • Odpowiedz
@RamtamtamSi: na samej spożywce/rzeczach do domu to różnie, 200-500 zł miesięcznie na dwie osoby. Problem jest też w zdefiniowaniu takiej oszczędności i określeniu dokładnej kwoty.

Głównie oszczędzam biorąc rzeczy z promocji, korzystając z rabatów, kupując więcej jak się opłaca, rezygnując z za drogich rzeczy (np nie kupuję czipsów tylko ziemniaki które robię sobie w piekarniku). Nie jest to super dużo, ale jak rozciągnie się ten mental na inne płaszczyzny życia to
  • Odpowiedz
Ale ja pod kątem oszczędności jestem #!$%@? i mam excele gdzie liczę takie rzeczy, to nie musisz się sugerować.


@Przegrywek123: podpowiesz jeszcze jakie i gdzie oszczędności robisz, co się opłaca, co warto, jakieś lifehacki życiowo-finansowe?
  • Odpowiedz
@powodzenia: może do biedry i w sumie lidla trafili spece z pokolenia graczy i tęskno im do questów w rpgach a teraz stare baby i dziady będą latać i kminić po sklepach jak tu ugrać te bonusy.
  • Odpowiedz