Wpis z mikrobloga

Czuję, że ślązacy to taki nie do końca zagospodarowany naród. To nie ich wina, w jakim miejscu się urodzili i w jakich warunkach wychowywali. Jak mawiał mądry człowiek :

w naturze wszyscy równi jesteśmy, że bogactwa i wiadomości czynią tylko różnicę

Macie może pomysł, jak poprawić sytuację mieszkańców #slask, żeby nieść im ten przysłowiowy krużganek oświaty?
  • 9
@JoeGlodomor: mój dziadek opowiadał, jak po wojnie na Śląsk nazjeżdżali się z Polski gorole uczyć kultury, a sami srali przez żyrdkę na gnojok, podczas gdy już przed wojną na Śląsku powszwchne były ubikacje w mieszkaniach xD. Również Sami Swoi doskonale ukazują jakim szokiem kulturowym dla repatriantów był Śląsk. Murowane i podpiwniczone domy, elektryczność i mechanizacja, podczas gdy oni na Kreskach zostawili kryte słomą chatynki z drewna xD Wystarczy się przejechać nawet
@JoeGlodomor: Za tyle co najjaśniejsza wydała na Śląsku na reedukację to by już prawdziwy Polak katolik mógł wylądować na Marsie, a ludność tubylcza nadal zdziczała. Ja bym dał więcej pomników wielkich Litwinów i barw narodowych (najlepiej na każdym budynku), bo widać, że Ślązacy mają jakąś tolerkę.
@JoeGlodomor: nazjezdzala się za pracą prymitywna holota z wsi małopolsko kielecczyznanskich, chcieli żyć w miastach ale mentalna wiocha i zacofanie pozostała w licznie płodzonych potomkach i zakała cały Śląsk, zostały tylko nieliczne enklawy prawdziwych hanysow, a te wszystkie patologie to pomioty właśnie tych przyjezdnych. Imigracja zarobkowa ze wschodniej Polski zniszczyła Śląsk.
@JoeGlodomor: Polacy przynieśli właśnie ten swój "krużganek" oświaty, jak to nazwałeś. Sam pokazałeś jaki to oświecony jesteś, wracaj do książek a potem możesz szerzyć swoją szpagatową inteligencję. Krużganek oświaty, już Bąkiewicz, wielki "patryjota" użył takiego potworka xD