Wpis z mikrobloga

@wygolony_libek-97: do dziś pluję sobie w brodę, że gdzieś posiałem, znalezioną pod śmietnikiem jakiejś firmy, taką gigantyczną budę jak dwie zwykłe postawione jedna na drugiej,
  • Odpowiedz
@ZaQ_1 może warto też nową sobie ogarnąć: możesz dzięki temu dobrać coś z porządnego materiału - na lata, a przy tym taka buda musi jednak być ściśle wymiarowo dopasowana, więc nowsza będzie miała zapas i standardy na obecne nowości
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: mam jakiś wewnętrzny opór przed wydaniem hajsu na blaszaną skrzynkę. Z resztą jakie tam mogą być nowości? pionowy slot na grafikę? Otwór na większy wentylator? Wytnę sobie sam za darmo. Zasilacz w innym miejscu? Raczej nie jest to warte swojej ceny jak dla mnie.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: To co masz to mentalny zastój. Nie chcesz wydać paru stów na nową skrzynkę ale chcesz dłubać w starym złomie z lat 2000 szlifierką bo "po co kupować nową".

A no chociażby po to żeby nie dłubać w złomie jak zwierzę i kupić sensownie zaprojektowaną i dobrze wyglądającą skrzynkę jak cywilizowany człowiek.

Polonezem też jeździsz bo działa, sam sobie go naprawisz młotkiem i nie ma sensu kupować nowego auta jak
  • Odpowiedz
mam jakiś wewnętrzny opór przed wydaniem hajsu na blaszaną skrzynkę


@ZaQ_1: I słusznie, dopóki nie masz potrzeby, a stara spełnia swoją rolę, to nie wiem po cholerę wydawać pieniądze, a że ktoś tam się pucuje do nowych gadżetów, jego sprawa.

Sam mam taką prawie śmietnikową IDEAL w ideolo stanie przechwyconą, gdy znajomy kupił laptopa, a stację wyrzucał. Blacha gruba, konstrukcja sztywna, jedynie czego mi brakuje to USB na froncie, wiec mam
  • Odpowiedz
kupić sensownie zaprojektowaną i dobrze wyglądającą skrzynkę jak cywilizowany człowiek.

Polonezem też jeździsz bo działa, sam sobie go naprawisz młotkiem i nie ma sensu kupować nowego auta jak tamto jeździ? Bo to ten sam poziom kretynizmu.


@supra107:
No właśnie nie. Podzespoły komputera są tak ustandaryzowane, że nowe obudowy zwyczajnie nie mogą zaoferować żadnej nowej funkcjonalności. Co tam możesz sensownie zaprojektować jak we wszystkich pc od 30 czy więcej lat, podzespoły są
  • Odpowiedz
Co tam możesz sensownie zaprojektować jak we wszystkich pc od 30 czy więcej lat, podzespoły są w tych samych miejscach i nie można ich sobie dowolnie przestawić?


@ZaQ_1: Na przykład wentylację bo 30 lat temu to co się grzało grzało się leciutko i wentyl zasilacza był wystarczający. Obecnie masz piekarniki których pobór przy obciążeniu wynosi setki watów i taka stara skrzynka z lat 2000 takie komponenty będzie dusić. I tak jak
  • Odpowiedz