Wpis z mikrobloga

#komputery #laptopy #pc #elektronika #laptop
Siema
Mam najprawdopodobniej do wymiany w starym poczciwym laptopie taśmę, gdy go otwieram, ruszam matryca na ekranie kreski, ptaszki itd ale da się korzystać choć z trudem i wkurza to mocno.
Laptop ma ponad 10 lat, działa, zamula, windows 7.
Naprawa pewnie przewyższy jego wartość .

Jest na rynku , używka jakiś sprzęt warty polecenia w okolicach 300-500 Ziko?
Używany sporadycznie, bez fajerwerków.
  • 26
@ondraszek: Ten przewód zwany potocznie taśmą może kosztować 10 zł a wymiana może być banalnie prosta. Podaj model laptopa zanim kupisz złom za 500 zł.
No właśnie. Wymiana prosta. Koszt mały. Matryca nie klejona tylko ja śrubkach. Jedyny mankament tych laptopów to łamią się uchwyty gwintów i jal odkręcisz śrubkę to mogą się rozsypać. Jeśli nikt wcześniej nie dokręcił śrub za mocno i nie wyginałeś laptopa nosząc jedną ręką to nie powinno być problemów. Warto. Przy okazji wstaw SSD i zainstaluj W10. Będzie śmigał.
kidi1 - No właśnie. Wymiana prosta. Koszt mały. Matryca nie klejona tylko ja śrubkach...

źródło: Screenshot_2024-03-06-08-29-42-454_pl.allegro

Pobierz
  • 0
@kidi1 jest to do wykonania samemu w domu?
Na pewno ma polamane te osłony zawiasów, takie plastikowe zaślepki.

@rybeczka co do SSD to coś większego by pasowało bo laptop jest poniekąd magazynem danych, zdjęcia itd.
Ram opłaca się dołożyć?
  • 1
@kidi1 w lapku nigdy nie grzebałem, kiedyś w pc to notorycznie ale tam to większe śrubki :D
Jaki śrubokręt kupić? :D jadę dziś do Leroy
@Sztywnesutkiszatana mam duży pendrive, wrzucam to ważniejsze oraz Dropbox ale tam w postawie mało jest. Mam też 320gb HDD z 2008 roku że stacjonarki, używany bardzo rzadko ale czasem odpalę, może jego wykorzystam :D pracował 2008-2015
@ondraszek:
8GB RAMu to rozsądne minimum dla W10 gdybyś chciał zmieniać. Bez dysku SSD też nie ma co podchodzić. Choć z drugiej strony te 1,8 GHz....
Nie wiem czy używasz napędu dvd, można ew. w jego miejsce włożyć kieszeń/adapter na aktualnie używany dysk. Kosztuje jakieś 2 dolary na ali.