Wpis z mikrobloga

Ech domyśliłem się jak durny jest rynek pracy

Jest 2 kandydatów

Ty (świeżak)
2 osoba (20 lat doświadczenia)

Pracodawca będzie wolał zatrudnić tą 2 osobę

I tak może się ciągnąć w nieskończoność

#pracbaza
  • 8
  • Odpowiedz
@MrNeko #!$%@?. W nieskończoność, to widzę takie wymysły ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o działaniu firmy. Chyba, że bez doświadczenia próbujesz się wbić na managera, albo wyżej, to tak, nie masz szans.
  • Odpowiedz
@MrNeko: Problem czasem jest w tym że świeżynka ma tak wybujałe ego że nie zdzierży 3 miesięcy na niższej stawce i stanowisku i efekt jest taki że woli siedzieć ze swoim ego na bezrobociu i płakać na rynek pracy niż przeboleć i piąć się w górę. I nie nie mówię tu aby pracować za stawki głodowe czy darmowe staże ale trzeba umieć analizować swoje położenie i iść na ustępstwa skoro nic
  • Odpowiedz
@nairoht Otóż nie. Firmy może po prostu nie być stać na kogoś z lepszym doświadczeniem i wtedy inwestują w obiecującego gnojka, tylko tym razem czas (na jego douczenie) a nie pieniądze. Wszyscy widzicie tylko jedną perspektywę, albo wpadliście w tzw confirmation bias, czyli ubzdurany powód, który pasuje, ale nijak nie jest prawdziwy, na to, że pracę dostał ktoś inny, a nie wy. Trwanie w nim nie pomoże.
  • Odpowiedz