Wpis z mikrobloga

@bahometh: odnoszę wrażenie że ludziom się wydaje że lumpeks to jakiś wstyd. Kupują używane rok telefony po półtora kafla, ale raz założona koszula to już na pewno ma w sobie wszy xD
odnoszę wrażenie że ludziom się wydaje że lumpeks to jakiś wstyd.


@teperkov: Kupowanie w lumpeksach absolutnie nie jest wstydem, nie liczy się jakie kto ma ubranie na sobie a kto takowe nosi po pierwsze. Tutaj raczej problem jest taki, że to kwestia starej mentalności gdzie faktycznie kiedyś trochę wstyd było się przyznać, że kupujesz w lumpie bo kiedyś ludzie kupowali nie dla tego, że było to modne a byli biedni. Większość
  • 0
@teperkov Dużo chyba też zależy od sklepu. Po drodze z pracy mijam 2 takie sklepy i w tym konkretnym ciuchy czyste i pachnące chyba wyprane a w tym drugim śmierdziało plus zobaczyłem bluzę normalnie z plamami od czegoś to wyszedłem
@Cztero0404: w 21 wieku uważam że warto kupić bluzę która była dwa razy założona, za 1/3 ceny XD wyprać, i używać. Ale z drugiej strony skali są ludzie kupujący ciuchy po setki zeta za byle co, i być może oni na nas plują XD
w 21 wieku uważam że warto kupić bluzę która była dwa razy założona, za 1/3 ceny XD wyprać, i używać. Ale z drugiej strony skali są ludzie kupujący ciuchy po setki zeta za byle co, i być może oni na nas plują XD


@teperkov: Szczerze, też bym bardzo chętnie kupował w lumpeksach gdyby nie to, że zwyczajnie większość z nich (przynajmniej w okolicy z której jestem) zamknęli zwyczajnie oraz mi się
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@teperkov: Generalnie zauważyłem taką tendencję dość ogromną, że najbardziej drogo zazwyczaj w naszym kraju ubierają się biedni ludzie. Dziś pół rodziny będzie się zrzucać na nowe jordany dla przysłowiowej Julki lub Antosia podczas gdy taki gówniarz będzie miał ego top na tik-toku i w szkole.
Fajny zakup. Koszule najczęściej są niezniszczone, dobrych marek, bo jak wiadomo w koszuli nie chodzisz jednej codziennie, sporo osób prało je chemicznie w Anglii, Niemczech, Szwecji, Norwegii. Taka finansowa klasa średnia.Po czym przytyli, kupuli nowe, wywalili. @bahometh: A co do wstydu @teperkov sieciówki mają takie badziewie często, na 4 prania, że czasami w lumpie zostawisz 100 PLN i masz 6 markowych rzeczy przy odrobinie szczęścia, a na wyprzedaży w housie czy
Właśnie chodzi o to, że typowe sebixy,


@Sylwiusz89: Przepraszam, ale ja mam jednak trochę inny obraz przeciętnego ''sebixa'' w głowie zwłaszcza takiego współczesnego. Dziś przeciętny ''sebix'' to najczęściej jest dziecko chłopczyk z tzw dobrego domu który próbuje zaimponować swoim równie głupim kolegom oraz dziewczynom ze swojego otoczenia byciem modnym drogimi rzeczami i udawaniem gangstera z e-papierosem w mordzie.
@Cztero0404: A tam dla mnie te dobre domy i udawanie kogoś kim nie jest to pozer. Przykład Mata. Ojciec profesorek, pewnie woził synalka na tenis na pianino na jogę na judo na kung-fu itd. wakacje tylko zimą Alpy lato Malediwy, zero prawdy w nim jest, ale mogę się mylić. Sebix to taka dla mnie wersja 2.0 romka bugaja z poranku kojota i akcji z plakietką;) Duże logo, kupuję Iphona za 6
A tam dla mnie te dobre domy i udawanie kogoś kim nie jest to pozer.


@Sylwiusz89: Największy paradoks jest chyba taki, że bardzo często te ''dobre domy'' a raczej dzieciaki z nich to większa patologia jak ludzie którzy są uważani za patologię przez ogół.
@Cztero0404: Tu racja w 100 %. Jednak od co najmniej końca starego świata, czyli jakieś Polski międzywojennej, stawiano znak równości między biedą, a patologią. Zabierano dzieci z biedy np. Dodatkowo tworzenie mitów, że dzieciak z dobrego domu nie będzie kradł, zabijał, gwałcił jakoś się nie broni przy mordercach z Rakowisk, córka profesorki historii i syn pułkownika SG, sprawy Kajetana-kanibala, sprawy Seby Em., sprawy morderców Polaka z Anglii, gdzie jeden z nich