Wpis z mikrobloga

Dzień doberek w poniedziałek. Dawno nie wrzucałam kartek z okazji Chrztu, więc dzisiaj kartka z okazji Chrztu (Krztu, Ament) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Weekend miałam pełen pracy, a i tak nie zrobiłam wszystkiego co zaplanowałam. Teraz czekać do kolejnego weekendu, żeby dokonać reszty zamówień.

A jak ktoś potrzebuje kartki czy inne papierowe przedmioty na prezent to zapraszam na #kartkicytmirki i na priv :D

#handmade #diy #tworczoscwlasna #chwalesie #hobby
cytmirka - Dzień doberek w poniedziałek. Dawno nie wrzucałam kartek z okazji Chrztu, ...

źródło: image(9)

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@_gabriel: @cytmirka
Przecież w tej chwili można legalnie prowadzić sprzedaż rękodzieła jako tzw. działalność nierejestrowana, o ile przychód (uwaga na pojęcia - przychód, nie dochód) nie przekracza 3181,50 zł miesięcznie (od lipca 2024 roku – 3225 zł). Nie trzeba się pakować w zakładanie firmy przy takim drobnym ubocznym zajęciu.
  • Odpowiedz
@cytmirka: A bo to w sumie bardziej odpowiedź do @_gabriel niż do ciebie, po prostu dużo osób wciąż nie wie, że tak można. Widać to w znaleziskach o np. o starszych osobach czy nastolatkach dorabiających sobie sprzedażą jakichś własnoręcznie zrobionych drobiazgów - zaraz się pojawiają komentarze typu: zrobiło się o nich głośniej, to ich teraz na pewno skarbówka dojedzie.
  • Odpowiedz
@jeden_na_dziesiec: Tak czytam bo mnie zainteresowałaś kwotą i jeśli się przekroczy w danym roku 20 tys. obrotu (czyli średnio 1666 zł miesięcznie) to od kolejnego należy korzystać z kasy fiskalnej.

Fajna strona jak ktoś z przeglądających jest ciekawy: https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115

Po za tym jest jeszcze jeden przypadek, który mnie interesuje. Jak ktoś dorabia malując np. paznokcie to pomijając, że przy usługach kosmetycznych kasa jest bezwzględnie obowiązkowa to rozumiem jako przy usłudze robi
  • Odpowiedz
@dasfddklfdslkfkx Sprawdź zwolnienia z posiadania kasy fiskalnej. M.in. nie musisz jej mieć, jeśli płatności przyjmujesz wyłącznie na konto i żadnej anonimowej gotówki do łapy.

Haczyk jest faktycznie przy usługach, które są podobno ozusowane, ale nie drążyłam tematu, bo mnie akurat ten typ działalności nie interresował.
  • Odpowiedz