Wpis z mikrobloga

Dylematy dylematy...
Głównie miasto i obwodnice/ ekspresówki
Rocznie 5tys km przebiegu.

Sucham ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#opony #motoryzacja

240km AWD fela 19" ze starymi zimówkami aktualnie

  • Kupić 19 letnie, a na zime drugefele i oponyzimowe 37.2% (16)
  • Kupić 19 wielosezonowe 62.8% (27)

Oddanych głosów: 43

  • 15
  • Odpowiedz
@7uras: Większość tankuje najtańszą pędzynę E10, większość jeździ na całorocznych, większość jest biedakami, dlatego szuka oszczędności. Dlatego ta ankieta nie ma sensu. Droższym, bardziej kłopotliwym, ale lepszym rozwiązaniem są opony dedykowane.
  • Odpowiedz
@Nick_Login: czy my ciagle rozmawiamy które opony sa dla biednych? Czy moze twoim zdaniem biedni ludzie kupuja duze kola, które nie maja zadnych zalet nad malymi?
  • Odpowiedz
Rocznie 5tys km przebiegu.


@7uras:

oczywiscie ze wielosezon
5k rocznie czyli przejezdzil bys okolo 2k rocznie na zimowych i 3k na letnich. zimowke bys zajechal po 15 latach (30k opony wytrzymuja bez problemu, a sa takie co 50 i 60 nawet.), ale i tak zestarzeje sie po 5-7.
generalnie to nawet nie dotrzesz dobrze bieznika w tych gumach a bedziesz je musial #!$%@? bo sie zestarzaly.
  • Odpowiedz
@Nick_Login: przecież nikt nie kupuje wielosezonu aby oszczędzać tylko dla bezpieczeństwa i wygody.
Januszami to są prędzej ludzie co jeżdzą na zimowych kapciach w warunkach do tego nie przystosowanych czyli wtedy gdy są wszystkie inne warunki niż śnieg. a na samym śniegu wielosezon nie odbiega.
a jak ktoś mieszka w górach gdzie ciągle ma snieg to się kupuje opony lodowe a nie zimowe. specjalnie dostosowane do arktycznych warunków z naciskiem na
  • Odpowiedz
5k rocznie czyli przejezdzil bys okolo 2k rocznie na zimowych i 3k na letnich


@WykopanyDzon: to też z reguły nie wygląda że rozkłada się po równo, sporo ludzie w lato jeździ gdzieś na urlop itp a zimą tylko po mieście.
Ja prywatnym robie 6-7K. i np od 8 października 23r do 3 marca 24r, przejechałem 1900km, czyli przez pół roku wyszło 2K. a i tak w tym czasie dwa razy jechałem
  • Odpowiedz