Wpis z mikrobloga

@LumiereApacz: Możesz przecież iść na NFZ - i mówie tu serio - akurat stomatologia to jedyne z czego na nfz da się w miare normalnie korzystać. Sporo prywatnych gabinetów ma podpisaną z nimi umowę. Raz w roku przysługuje ci zdejmowanie kamienia, ja dodatkowo w zeszłym roku miałem usuwane trzy ósemki. Wszystko sprawnie i szybko w prywatnym gabinecie.
  • Odpowiedz
  • 3
@ChempyTuj: stomatologia na NFZ to coś z czego da się normalnie korzystać? Co?

Tną finansowanie regularnie, także to żadne wyjście. Spróbuj ubytki tak leczyć xD

Na czyszczenie można pójść, ale będzie właśnie bez szału. Raz na te 2-3 lata na pewno lepiej wybulić prywatnie, chociaż pakiet higienizacji w takim standardzie powinien być w ramach NFZ, ale cóż, jest jak jest.

Po prostu bóldupię że chcąc dbać o siebie w tak podstawowej
  • Odpowiedz
@LumiereApacz: jak będziesz dbał o higienę, to starczy raz do roku, a nawet co półtora. Kup szczoteczkę elektryczną czy tam magnetyczną jak nie masz i nitkuj codziennie wieczorem zęby. Ilość kamienia zależy od tego jak dokładnie usuwasz płytkę nazębną w trakcie szczotkowania i nitkowania zębów.

To czy będzie coś do leczenia, też mocno zależy od tego jak prowadzisz higienę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego zrób wszystko co
  • Odpowiedz
  • 1
@SkrytyZolw: Mam szczotę elektryczną, z nitkowaniem muszę się poprawić.

A co do wizyt u dentysty, to ja po prostu mam trochę hipochondrię na punkcie zębów xD i jak mi lekarz nie powie co pół roku że jest git to sobie wmawiam bóle, przebarwienia i inne takie. Wiem jak ważne dla zdrowia są zęby i ile potrafi kosztować i jak boleć ewentualne leczenie, także mega nie chcę na własnej skórze tego doświadczyć
  • Odpowiedz
@LumiereApacz: to prawda, że czasami można źle trafić i z tego powodu mieć problemy.
Zwracaj uwagę na to czy dentysta robi Ci kontrolne rtg, stosuje koferdam i powiększenie (lupy lub mikroskop stomatologiczny). A higienizacja powinna być prowadzona według protokołu GBT, możesz sobie o tym poczytać. To zwiększa szanse na trafienie na kogoś z dobrymi kompetencjami.
  • Odpowiedz