Wpis z mikrobloga

Cześć!
Zajmuję się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Na chwilę obecną moja główna działalność to grafika, obsługa reklam, copywriting oraz kręcenie filmów telefonem.

Z racji możliwości otrzymania dofinansowania na otwarcie JDG, chciałbym poszerzyć swoje możliwości o foto&video. Jestem dość zielony w tym temacie, czasu jest mało, a trzeba wybrać sprzęt - w tym przypadku, potem będziemy się martwić

Zależy mi na sprzęcie i obiektywach, który będzie robił zdjęcia głównie produktów i ludzi - gastronomia oraz wnętrz, a także nada się do kręcenia filmów w tym zakresie.

Wybór padł na Sony a7 IV. Co sądzicie o tym wyborze? Czy może polecicie coś innego w tym budżecie? Kolejna sprawa - jakie obiektywy polecacie na start, które spełnia powyższe oczekiwania.

Może coś jeszcze macie na uwadze w co warto się zaopatrzyć na start tj. softboxy, karty pamięci, statywy.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to około 17 tys.

#fotografia #aparat #sony #pytaniedoeksperta #video
  • 2
@tojapaweu: A7 IV to bardzo dobry sprzęt. Na sensowne, nowe stałki będzie ciężko w tym budżecie, więc skupiłbym się na uniwersalnym zoomie. Tamron 28-75 na świetle 2.8 pozwoli Ci zrobić już coś sensownego. Trochę mu brakuje szerokośći i te 4mm mogą okazać się kluczowe przy nieruchomościach, jednak będzie dość uniwersalny, a Twój oczekiwany zakres jest ogromny. Do nieruchów możesz dokupić jasną, szeroką stałkę np. 14mm od Samyanga, ale to już wyjeżdża
Może coś jeszcze macie na uwadze w co warto się zaopatrzyć na start tj. softboxy, karty pamięci, statywy.


@tojapaweu: Na pewno potrzebujesz też szybkiej karty do formatu 4:2:2 10 bitów, nie pamiętam już jakie szybkości, ale w A7IV nie muszą być te mega drogie od Sony. Przyda Ci się też lampa błyskowa do zdjęć wewnątrz. Softy i oświetlenie to już poza budżetem raczej.