Wpis z mikrobloga

Mirko, różowa chce szklarnię, więc, jest projekt.
Wymiary to pewnie jakieś 2x3 czy coś w tym stylu.

Wiem że chciałaby z ceglana podmurówką. Nigdy nie miałem za dużo do czynienia z murowaniem- najwyżej cegły nosiłem.( ͡º ͜ʖ͡º)

Na chłopski rozum wiem że trzeba by było dać fundament-ale nigdy tego sam nie robiłem. Jak to zrobić żeby się nie rozleciało po zimie?

Problem jest jeszcze bo w planowanym miejscu są rury od pompy ciepła ( gruntowy poziomy wymiennik ciepła) na jakimś metrze zakopane. Znaczy, 25 lat temu ponoć zakopali je na metrze, pewnie mogło delikatnie osiąść, więc maksymalnie mogę kopać na 70-80cm.

Czy wystarczy do takiej szklanki fundament coś około 40 cm głęboki Jakieś 4 druty, ja wiem, z 15-20cm szeroki?

#majsterkowanie #budownictwo #ogrod
  • 22
@19ludwik91: nie mecz się, ułóż i wypoziomuj choćby krawężniki drogowe na plask, nic tego nie ruszy i wszystko przymocujesz. Jak swoją szlalnie z posadowilem na krawężnikach 6cm, a jak dasz drogowe 30cm to jak to mówią, świat... Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@19ludwik91: Nie zaśmiecaj tagu, to będzie najlepsze.

My tutaj wspieramy się, ale piętnujemy też głupotę. W tym przypadku bezdenną.
Idź sobie na fejsbunia swojej kobiety, albo na inne tego typu mundre kanały.
Nie mając żadnej wiedzy, nie potrafisz ty, ani twoja kobieta znaleźć nawet rozwiązań.
Gdy ktoś podpowiada sprawdzone, ty wiesz lepiej.
  • 1
@powsinogaszszlaja ooo obrońca tagu.
Aż sprawdziłem. Nie znalazłem Twojego ani jednego postu w temacie majsterkowanie w tym roku. Za to sam jad. Więc gdzie ta Twoja pomoc? W tym temacie nie przedstawiłes ani jednego TECHNICZNEGO argumentu bądź czegos innego KONSTRUKTYWNEGO. Za to krytyka jest tylko skierowana we mnie bądź pomysł jak ma to wyglądać.

Znam strefy przemarzania, wiem jak zrobić fundament. Zastanawiam się czy przy małej szklarni jest to możliwe aby ominąć