Wpis z mikrobloga

Mam małą zagwozdkę.

Posiadam konto ISA (UK) i kupiłem dziś, akcje i zwróciło moją uwagę to ze pomimo dobrego "dila" wyszedłem na prawie na minus.

Konto jest na automatycznej konwersji waluty z USD na GBP, nie można tego zmienić.

No i tak na obrazku niby 277$, po konwersji oraz 0.5% fee przez brokera zostało mi 32.85£

Teraz pytania
1. Pomysły jak ograniczyć te przewalutowania?
2. Czy traktować konto ISA tylko do kupienia i trzymania akcji, nie koniecznie day trading?
3. Wszelkie porady mile widziane w sumie.

Dobrze, że zauważyłem, bo nie bylem tego w ogóle świadomy.
Aż sprawdzę, ile od początku w plecy jestem przez to przewalutowanie....

#gielda #uk
Malyburtownik - Mam małą zagwozdkę.

Posiadam konto ISA (UK) i kupiłem dziś, akcje i ...

źródło: soundhound

Pobierz
  • 5
@Malyburtownik ogółem konto ISA możesz mieć tylko w funtach. Przynajmniej w t212, i trzeba się pogodzić z tym groszem na przewalutowanie.
Konto ISA służy do trzymania hajsu dłużej, budowania emeryturki. A to, że niektórzy bawią na nim w daytrading bo nie ma taxu na zyski to co innego. Ale oni godzą się na opłaty.
Ewentualnie kupuj akcje na LSE, tam nie ma konwersji walut ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Steven_Hyde: dobra, już to widzę. czyli slowem dales im zarobic 190 funtów za 3 dyszki zysku wrzucając 10 kola. no nie powiem, interes życia to to nie był. przynajmniej bez podatku będzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

ps. w jakich wartościach wyrazane sa te wartości w kolumnie oplat? 0.12 to nie jest chyba 12% więc zakładam, że to 0.12% ale to też jakaś dziwna wartość. no ale jeśli