Wpis z mikrobloga

Mirki z #homeassistant i #fotowoltaika - ktoś integrował chińskiego falownika hybrydowego 5kW pic rel (sprzedawany z róznymi naklejkami - Sako, MrPow, EAsun, TIG FOX OR Customized, itp) z homeassistant?
http://www.aisun-power.net/Data/aisun-power/upload/image/%E5%AE%B6%E5%BA%AD%E5%82%A8%E8%83%BD/TV5000/TV5000-2.jpg
W samym panelu z LCD (podłączany kabelkiem RJ45, można go zdemontować z falownika i dać na dłuższym przewodzie gdzieś dalej) siedzi zwykła płytka typu ESP12E, podłączona realnie po uart z falownikiem - i jakiśtam soft do zdalnej komunikacji chodzi, ale jest to tak zbugowane że głowa mała (ich apka dedykowana - jest rozpoznawana jako wirus, a inaczej niż po apce - się nie komunikuje).
Zamiast bujać się z RS485<>uart<>ESP moje - po prostu bym podmienił firmware (albo płytkę z esp) na coś normalnego-swojego...
Ale szkoda odkrywać koło od nowa, jeśli może już ktoś wie jak te falowniki nazwać zidentyfikować (kto je zrobił i jakie firmware itd, bo to powyżej - to tylko reselerzy) i może już to rozpracował?
hrumque - Mirki z #homeassistant i #fotowoltaika - ktoś integrował chińskiego falowni...

źródło: 5000W-48V-DC-to-AC-220V-Off

Pobierz
  • 7
  • 0
@Czloneknarodu: korzystam na kilku lokalizacjach, i całkiem fajnie działają już kilka lat.
Akurat ta konkretna wersja ISOLAR-SMP-5K (ma trochę inny lcd niż typowe chińczyki, po tym można poznać) i tylko 5kW - nie dość że potrafi "sumować" energię z solarów, aku i sieci, to można mu włączyć oddawanie nadmiaru na sieć (jak w zwykłym falowniku), może pracować jak ups - czyli bez oddawania energii do sieci, no same plusy by były.
hrumque - @Czloneknarodu: korzystam na kilku lokalizacjach, i całkiem fajnie działają...

źródło: lcd

Pobierz
np brak obsługi BMSów od baterii, mimo że łącze rs485 do nich jest, ale w firmware obsługi nie dopisali.


@hrumque: W nowych już to się chyba poprawia - w SMG II 6.2kW jest możliwość wyboru kilku protokołów - piszą, że po uzyskaniu komunikacji z MBS'em w menu powinny pojawić się funkcje dotyczące konkretnego sprzętu - np. Pylontecha. Ale nie sprawdzałem - ja jestem na etapie uruchamiania i idę w kierunku sterowania
bialy100k - >np brak obsługi BMSów od baterii, mimo że łącze rs485 do nich jest, ale ...

źródło: zzz

Pobierz
@hrumque: No nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie przekonasz mnie do tego chińskiego gówna i taka rada, pewnie cie jiping opłaca za szerzenie chińskiej propagandy, ale przestań to robiv i z ajdz sobie pożytecxniejszą robote, nie wiem zajmij sie np hodowla jedwabników
via Android
  • 0
@Czloneknarodu oczywiście, a fowniki kupowane u nas, z oznaczeniem Huawei solaredge czy inny fronius - to nie jest żaden chińczyk, to pewnie stary fachowiec niemiecki składa z najwyższa pieczolowitoscia, przy pełni księżyca
via Android
  • 0
@bialy100k szkoda ze chiński support polega na "kup nowsze a MOŻE cześć problemów z starego firmware będzie rozwiązana" a nie wypuszczenie nowego firmware do starszego sprzętu