Wpis z mikrobloga

  • 1
@Czerwone_Stringi: nie, budowa sensownych zdolności jako priorytet polityki na najbliższe lata
wg. sondaży ponad połowa Polaków uznaje, że bardzo prawdopodobna jest konfrontacja militarna z Rosją i Białorusią, logiczną konkluzją jest optymalne przygotowanie się na taką ewentualność
  • Odpowiedz
@fukinloner: co rozumiesz przez gospodarka wojenna? Bo to przestawienie całej gospodarki na tory wojenne. A to za droga impreza. Więc nie, ale zwiększanie mocy produkcyjnych powoli tak. Zresztą łucznik z grotami ma isiągnąć poziom produkcji ponad pokojowy w dwa lata. 100 tys. karabinków rocznie to grubo ponad potrzeby czasu pokoju. Mesko też zwiększa produkcję amunicji.
  • Odpowiedz
@Aster1981: Mówisz to jak bym można to było przeprowadzić w krótkim okresie. Potencjału nie buduje się miesiącami tylko latami. Poza tym mówienie o konwencjonalnej wojnie z rosją w tym stanie to lekki żart, nie są do tego już zdolni.
  • Odpowiedz
@Aster1981: Niestety nie mogę już edytować swojego komentarza, więc dodam jeszcze.
Myślę, że dobrym posunięciem jest rozmowa na ten temat, powolna alokacja środków(pomysł na alokację z środków z KPO jest strzałem w 10) i stosowne inwestycje w tym kierunku są jak najbardziej potrzebne.
  • Odpowiedz