Wpis z mikrobloga

Musiałem założyć konto w Santanderze ze względu na kredyt hipoteczny i teraz chciałem zapytać czy macie jakieś life hacki jak uniknąć niżej wymienionych opłat?
-prowadzenie konta osobistego 6 zł m/c lub transakcje/blik 300 zł
-karta debetowa do rachunku 9 zł lub transakcje/blik 300 zł (sumuje się z powyższym, prawda?)
-karta kredytowa 7,50 zł lub 10 transakcji - to najprostsze bo mogę chociażby kasować po jednym produkcie w sklepie, ale nie sumuje się z powyższymi, czyli i tak muszę wydać dodatkowo 300 zł.
Dodatkowo kartą kredytową muszę zrobić transakcji za 500 zł, żeby mi nie podnieśli marży i tutaj już by mi się robiło w sumie 800 zł do wydania, co mi się w ogóle nie uśmiecha ponieważ nie chce wydawać pieniędzy jeżeli nie muszę.
Mam drugie konto bankowe i kombinowałem coś z przelewami/blik na telefon z santandera na drugi rachunek - czy coś takiego przejdzie, żeby nabić te 300 zł transakcji?
Czy wypłata gotówki z bankomatu się do tego zalicza? Mógłbym ewentualnie wypłacić z santandera i wpłatomatem na drugie konto.
Nie wiem czy to zadziała, jakieś pomysły jak to rozegrać, żeby pieniądze do mnie wróciły? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#santander #banki #blik
  • 5
m/c


@Pojzon: Co to za szyfr?

Dlatego nie wybrałem Santandera - za dużo dziwnych zależności i te 500 zł kartą kredytową. W większości muszą to być płatności kartą, więc nijak tego unikniesz - musisz używać karty podczas zakupów.
  • 0
@saviola7:

Co to za szyfr?


Miesiąc.
500 zł kartą kredytową jeszcze jakoś ogarnę, ale próbuje jakoś uniknąć opłat za prowadzenie konta+karta debetowa
@ms93: może wydaje kartą innego banku? Jeśli dla PKO Visa Infinite trzeba zrobić 132 000 zł rocznie, aby karta była za 0 zł, to szkoda marnować 9600 zł na Santander :)
@Pojzon wypłaty w bankomacie czy przelew BLIK na telefon nie zaliczają się do spełnienia warunków. Zasilenie Revoluta też nie. Ogarnij sobie zakupy online w Leroy Merlin i od razu po odbiorze idź zwrócić. Płatności internetowe zwracają w kasie bez konieczności
@Pojzon: jesli to nie przeszkadza z karta kredytowa mozesz zmienic na konto Select i wtedy musisz zrobic wplywy na 10k miesiecznie i masz darmowe konto (moze byc przykladowo 10x po 1000), natomiast karta jest darmowa wiec nie musisz nic robic