Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie poziom komentarzy wykopków nt. tej debaty. Widać, że na wykopie same mieszczuchy mieszkające w blokach level 18-25, którzy nigdy niczego nie posadzili i nie wyprodukowali na polu więc myślą, że wszystkie artykuły spożywcze zawsze w sklepach kupią dlatego ch*j tam z rolnikami. Żebyście jeszcze nie płakali kiedyś przy np. ewentualnej pandemii czy wojny kiedy zabraknie produktów z importu.
#kanalzero
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fan391 jest jakiś kraj na świecie w którym rolnictwo nie istnieje i muszą wszystko importować? Mówimy o krajach gdzie klimat pozwala uprawiać. Rolnictwo nigdy nie upadnie, co najwyżej skonsoliduje się i będzie bardziej wydajne, kiedy przestanie się małym ciulaczom opłacać. Jak widzę jak zarządzane są niektóre małe gospodarstwa w Polsce i jakie marne pieniądze zarabiają to wolałbym te hektary sprzedać i iść pracować do fabryki smrodu.
  • Odpowiedz
którzy nigdy niczego nie posadzili i nie wyprodukowali na polu więc myślą, że wszystkie artykuły spożywcze zawsze w sklepach


@fan391: a to musimy kupować drogo od lokalnych rolasów co mają kilka hektarów i do których ciągle dopłacamy? Dlaczego tu nie może być wolnego konkurencyjnego rynku?
  • Odpowiedz
  • 4
@pomidorowymichal1: Właśnie przez politykę klimatyczną UE koszty produkcji rosną dlatego ceny są na takim poziomie, nie ma konkurencyjnego rynku, bo kraje spoza UE (głownie Ukraina czy kraje Ameryki Płd.) tych regulacji nie mają, dlatego ich produkty są tańsze, choć nierzadko dużo gorsze jakościowo.
  • Odpowiedz
Żebyście jeszcze nie płakali kiedyś przy np. ewentualnej pandemii czy wojny kiedy zabraknie produktów z importu.


@fan391: akurat wtedy cena krajowych #!$%@? tak, że nie będzie nas na nie stać, więc luz
  • Odpowiedz
Żebyście jeszcze nie płakali kiedyś przy np. ewentualnej pandemii czy wojny


@fan391: rolnicy wycyckają Polaków identycznie jak górnicy
  • Odpowiedz
Widać, że na wykopie same mieszczuchy mieszkające w blokach level 18-25, którzy nigdy niczego nie posadzili i nie wyprodukowali na polu


@fan391: lubię takie generalizowanie od razu wiem z kim mam do czynienia XD
  • Odpowiedz