Wpis z mikrobloga

#mtg #magicthegathering
Lubię planszówki, lubię erpegi, zawsze mnie jarało zbieractwo nietypowych rzeczy... ( ͡° ͡°)
Chciałbym skompletować sobie choćby jeden randomowy album MTG.
Raczej nie do grania - bo nie mam z kim, może od biedy bym jedną osobę namówił, ale raczej chodzi o to żeby zająć się czymś ciekawym i poczuć nutkę hazardu przy otwieraniu paczuszek.
Gra jest już dość wiekowa więc setów/mechanik/diabli wiedzą czego jeszcze jest od groma, mam więc kilka pytań:
1. Jak najlepiej zacząć?
2. Co kupować?
3. Czego unikać?
4. Czym się różni Draft Booster od Set Booster?
(jeśli dobrze rozumiem rzadkie karty są w Set bosterach, i to właśnie na nich powinienem się skupić chcąc trafić na coś ciekawego?)
5. Spodobał mi się: MTG Set Booster LOTR Tales of Middle-Earth LTR (12 kart za 41 cebulionów) - uczciwy deal czy szukać czegoś innego?
Dwudziestydrugi - #mtg #magicthegathering
Lubię planszówki, lubię erpegi, zawsze mnie...

źródło: 811ok3C9roL

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Dwudziestydrugi:
1) MTG Arena
2) Na razie nic, pograj na arenie i zobaczysz jaki format Ci spasuje.
3) Kupowania randomowych boosterów.
4) Draft booster jest przeznaczony do drafta, wiec pula kart jest przeznaczona do gier typu limited i jest skonstruowana tak aby wspierac ten format. Set boostery sa bardziej nastawione na value mozesz trafic wiecej artów itd.
5)Żaden booster to nie jest uczciwy deal, kuopujesz kolorowe karteczki za hajs, licząc że
  • Odpowiedz
@maciej-kozien przecież chłop powiedział, że chce zbierać a nie grać, więc odpowiedzi typu pograj na MTG Arena nie bardzo są na miejscu.
Do tego chce nutkę hazardu a ty mówisz, żeby nie kupował, bo to hazard ;)

@Dwudziestydrugi mnie bardziej kręciły stare edycje, więc kolekcjonersko podszedłem do tego inaczej: wybrałem sobie jakieś ciekawe decki (takie bardziej znane, wygrywające turnieje sprzed lat, albo coś z fajnym Combo, typu Sligh, Oath, Stasis, Tassa Oracle)
  • Odpowiedz
@LubieSzaszylkiZLublina: Powiedział też ze nie bo nie ma z kim, Arena jak ostatnio sprawdzałem to eliminuje.
Co do pay to win się nie zgodze, jest wiele formatów które nie mają nic z tym wspólnego. A nawet taki Modern, na takiej też zasadzie można powdzieć ze granie w CS to pay to win bo sprzęt ma wpływ.
Społeczność turniejowa pewnie zależy od miasta ale na poziomie EU jest bardzo spoko.
@Dwudziestydrugi Jeżeli
  • Odpowiedz
Lubię planszówki, lubię erpegi, zawsze mnie jarało zbieractwo nietypowych rzeczy... ( ͡° ͡°)

Chciałbym skompletować sobie choćby jeden randomowy album MTG.

Pinionszki som? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raczej nie do grania - bo nie mam z kim, może od biedy bym jedną osobę namówił, ale raczej chodzi o to żeby zająć się czymś ciekawym i poczuć nutkę hazardu przy otwieraniu paczuszek.

Jak chcesz drogie
  • Odpowiedz
@Dwudziestydrugi: Kupuj sobie for fun co Ci się spodoba, czy to cały set, czy jakieś wersje, czy basic landy. Tylko nie przepłacaj i nie sprzedawaj poniżej cen rynkowych :D
Po wpisaniu na cardmarkecie (link wyżej) set booster lord of the rings, widzę że są po 7 euro z darmową przesyłką, więc 25 zł. Także to 41 to bardzo nie spoko.
  • Odpowiedz
Nie będę wołał wszystkich
...ale wszystkim dziękuję za odpowiedź ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jedna czy tam trzy paczuszki (mam na myśli bokserki takie do 40 zł) na miesiąc to nie jest jakaś fortuna, znacznie więcej wydaję wychodząc gdzieś wieczorem
no chyba że się wkręci...
zobaczymy, a mam jeszcze kilka głupich pomysłów ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pozdrawiam cieplutko.
  • Odpowiedz
Raczej nie do grania - bo nie mam z kim, może od biedy bym jedną osobę namówił


@Dwudziestydrugi: Zależy gdzie mieszkasz - jeśli miasto wojewódzkie lub duże miasto powiatowe to strzelałbym, że ludzie grają po barach z planszówkami albo sklepach w jakieś karcianki, w tym prawdopodobnie MTG. Poszukaj jakichś grup na Facebooku, może akurat się okaże, że grają coś obok Ciebie i będzie mógł pogadać i pograć na żywo.
  • Odpowiedz
Jedna czy tam trzy paczuszki (mam na myśli bokserki takie do 40 zł) na miesiąc to nie jest jakaś fortuna, znacznie więcej wydaję wychodząc gdzieś wieczorem


@Dwudziestydrugi: rób co chcesz, ale jak chcesz się bawić w ten sposób to raczej bym poprzeglądał "best mtg arts" i na tej podstawie kupował single, ten jest chyba parę złotych bo nie jest grywalny a wygląda obłędnie
Usmiech_Niebios - >Jedna czy tam trzy paczuszki (mam na myśli bokserki takie do 40 zł...

źródło: Image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dwudziestydrugi: tak zrobiłbym na twoim miejscu
boostery to niewart tego hazard nabijający kabzę wotc
a tak jak ci się jakaś karta spodoba to ją po prostu kupisz a jak za droga - odpuścisz.
już pomijam że 3x40 zł to jest np brzdęk w kosmosie który gwarantuję da więcej funu
  • Odpowiedz