Wpis z mikrobloga

kto inspiruje i podburza rolników do protestów przeciwko ukraińskim produktom.


@markhausen: dokładnie. Kto podburza rolników przeciwko niskim cenom w skupach z powodu taniego, nie spełniającego norm zboża w skupach?
@szef_foliarzy: Nie jestem jakoś pro rolniczy ale troche racjo w tym jest, Rosja była ogromnym rynkiem zbytu naszej wieprzowiny oraz jabłek.
Tylko to nic nie zmienia bo Putina trzeba zadusić sankcjami i ostracyzmem żebyśmy nie mieli zaraz ludzików zielonych w Łotwie i Estonii.
@Izuberton: Rosja była dobrym kupcem żywności. Pytanie czy byłaby dzisiaj gdyby nie wojna. Czytałem, że w ostatnich latach wykonali dużo pracy aby się usamodzielnić w produkcji żywności. Nawet jakieś znalezisko na Wykopie jest, że rosyjskie zboże zalewa Europę... Szykujac się do wojny pewnie uwzględnili ten aspekt.

Bo może być podobna sytuiacja jak w XVII w. kiedy polska szlachta robiłą świetne interesy eksportując zboże na zachód a potem Holendrzy nauczyli się uprawiac
Rolnicy kibicują Rosji


@szef_foliarzy: podzielisz się jakimś źródłem?

Na twitterze w przypływie szczerości o tym wyznają. Typ już skasował ten wpis ale intenet pamięta

@szef_foliarzy przecież to konfiarz który kibicowałby rosji nawet w przypadku ataku na Polskę, a konto skasował bodajze przez to że grozil kilku osobom zabójstwem

Kto podburza rolników przeciwko niskim cenom w skupach z powodu taniego, nie spełniającego norm zboża w skupach?

@octopussy8: odpowiedzialni za tą sytuację,
@markhausen

@Lukardio no to wiadomo kto inspiruje i podburza rolników do protestów przeciwko ukraińskim produktom.


Działania zagranicznych korporacji posiadające ponadto 70% ziemi rolnej w Ukrainie.
Rolnicy kibicują Rosji bo to był świetny rynek zbytu na polską żywność do czasu tych wojenek, embarg i sankcji. A Ukraina to konkurent. Na twitterze w przypływie szczerości o tym wyznają. Typ już skasował ten wpis ale intenet pamięta:


@szef_foliarzy: nie rozumiesz tekstu czytanego.
Gość pisze o tym że jak Rosja zajmie rolnicze tereny Ukrainy to ziarno z Ukrainy przestanie płynąć do Polski a zacznie do Rosji.
Rosja jest słabym odbiorcą
@markhausen: Nazwijmy rzeczy po imieniu - Konfederacja i konfedopobni. Ale podburzają i psują ten protest. Bo zaczęło się nawet dobrze, gdy chodziło o oligarchów. A teraz temat schodzi na całą UA, UE, etc..