Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc w doradztwie, mianowicie podoba mi się taki sygnet:
https://www.olx.pl/d/oferta/wyprzedaz-zloty-sygnet-meski-z-diamentami-proba-585-CID87-IDUNbga.html
Wygląd wiadomo to kwestia indywidualna. Natomiast zastanawiam się nad wartością tego sygnetu.
Złoto 585, waga 9g, kamienie dopytałem i niby 100% brylanty (były sprawdzane), ale nie mają żadnego certyfikatu.
Jest tyle warty czy może to jakiś wałek?

#olx
#bizuteria
#zloto
  • 10
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: to za gram ile wychodzi 230? Bo nie liczyłem. Te diamenciki to pewnie jakieś okruszki dlatego nie robili certyfikatu. Ogólnie nie mój styl ale jak sprzedają 230 za gram to nawet nawet cena.
  • Odpowiedz
  • 0
@Insiders: no właśnie chodzi mi o to, że gdyby jednak by mi nie przypasował to żebym mógł go sprzedać w podobnych pieniądzach.
Obecna cena/waga to 240zł wychodzi. Bez liczenia kamieni, a one nawet jeśli są małe no to chyba jednak coś tam warte?
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: warte ale jak to są okruszki to grosze. W sensie i tak musiałbyś mieć certyfikat. A może poproś o wysyłkę za pobraniem z możliwością zobaczenia i jak nie spasuje to nie przyjmiesz?

Ogólnie cena jaka jesteś w stanie dostać realnie to bardziej koło 190-210 za gram z drugiej ręki jak sprzedajesz chyba że się komuś spodoba to inna sprawa
  • Odpowiedz
  • 0
@Insiders: dzięki za opinię. Tak sobie szukam czegoś złotego koniecznie z brylantami (nie muszą być duże, byleby były) i rozstrzał cenowy jest ogromny. Przykładowo czasami za sygnet wykonany w całości ze złota 585 10g chcą 4500zł. A ten co podsyłałem jakoś tak rzucił mi się w oczy jako, że ma rozsądną cenę.
  • Odpowiedz