Wpis z mikrobloga

Siemka! Jakiś czas temu dodałem tutaj post odnośnie porad o upgreade tego zestawu (AMD Ryzen 2600, RTX 2060, 16 GB RAM 3000 MHz). Dziękuę za pomoc - Ramy oraz procesor są już ogarnięte - mam 2x16 3600MHZ oraz procesor Ryzen 7 5800X3D, całość jest już zamówiona. Biję się jednak z myślami, co robić z GPU? Ogólnie nie mam potwornie dużych wymagań. Chciałbym pograć w niektóre tytuły na najwyższych detalach, aby przy FHD było >100FPS. Przejście na RTX 3060 raczej mija się z celem. Ogólnie chciałbym zostawić to GPU ze względu na koszty, ale co byście Wy zrobili? Ten AMD będzie dobrze współpracował z tym CPU?

#komputery #amd #komputer #informatyka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@unthinkabl3: Jak masz jeszcze obecny zestaw złożony - to jaką masz płytę główną i wersję BIOS?
Można to sprawdzić np. w HwInfo 64.

Sądząc po procesorze Ryzen 5 2600 - to pewno nie jest tam zainstalowana najnowsza wersja BIOS i konieczna będzie aktualizacja do najnowszej przed wymianą procesora.
maniek50005 - @unthinkabl3: Jak masz jeszcze obecny zestaw złożony - to jaką masz pły...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@unthinkabl3: Nie jest zauważalne. Grafika będzie wyznacznikiem wydajności. Najsłabszym ogniwem. Cały komputer będzie tak wydajny w grach jak grafika.
  • Odpowiedz
  • 0
@unthinkabl3 ale to zawsze łatwo będzie sprawdzić.

Po obniżeniu szcsrgolowości detali czy też rozdzielczości zobaczysz wydajność bliższą takiej jaką byś miał przy mocniejszej grafice.

Przy 1080p nie będzie jakiejś przepaści.
  • Odpowiedz