Wpis z mikrobloga

Siemka! Jakiś czas temu dodałem tutaj post odnośnie porad o upgreade tego zestawu (AMD Ryzen 2600, RTX 2060, 16 GB RAM 3000 MHz). Dziękuę za pomoc - Ramy oraz procesor są już ogarnięte - mam 2x16 3600MHZ oraz procesor Ryzen 7 5800X3D, całość jest już zamówiona. Biję się jednak z myślami, co robić z GPU? Ogólnie nie mam potwornie dużych wymagań. Chciałbym pograć w niektóre tytuły na najwyższych detalach, aby przy FHD było >100FPS. Przejście na RTX 3060 raczej mija się z celem. Ogólnie chciałbym zostawić to GPU ze względu na koszty, ale co byście Wy zrobili? Ten AMD będzie dobrze współpracował z tym CPU?

#komputery #amd #komputer #informatyka
  • 6
@unthinkabl3: Jak masz jeszcze obecny zestaw złożony - to jaką masz płytę główną i wersję BIOS?
Można to sprawdzić np. w HwInfo 64.

Sądząc po procesorze Ryzen 5 2600 - to pewno nie jest tam zainstalowana najnowsza wersja BIOS i konieczna będzie aktualizacja do najnowszej przed wymianą procesora.
maniek50005 - @unthinkabl3: Jak masz jeszcze obecny zestaw złożony - to jaką masz pły...

źródło: image

Pobierz
@unthinkabl3 ale to zawsze łatwo będzie sprawdzić.

Po obniżeniu szcsrgolowości detali czy też rozdzielczości zobaczysz wydajność bliższą takiej jaką byś miał przy mocniejszej grafice.

Przy 1080p nie będzie jakiejś przepaści.

Wsyztsko zależy więc od twoich potrzeb.
No i zbieraj na rtx 4070 jeśli nie chcesz amd lub zmienisz grafę przy następnej generacji.