Wpis z mikrobloga

Cały świat żegna Nawalnego - co by o nim nie mówić wielki człowiek, który walczył z mafią sterującą dużym państwem. Poświęcił wszystko bo poświecił rodzinę, wygodne życie prawnika aż w końcu stracił to co mu zostało - życie. Gdzieś daleko zagłodzony, troturowany, umierający w imię dobrej idei za zbawienie rosyjskiego smrodu.
Najlepsze komentarze r0syjskiego internetu?
- "odsiedział dożywocie xD"
- "wyobraźcie sobie teraz minę Girkina"
- "Sprawiedliwość wyprzedziła Nawalnego, Putin jest tam, gdzie powinien."
- "jednego szpiega mniej"
- "nie żałuję"
Nie chce mi się kopiować dalej, straszny naród, straszni ludzie. Nie daj bóg, żeby Polska kiedykolwiek była jeszcze w ich strefie wpływów.
#rosja #ukraina #wojna #polityka #swiat
  • 14
@kocha_to_poczeka: dokładnie. Mógł przecież zacząć walczyć o jakieś zagrożone żaby w puszczy amazońskiej i raz że by miało to sens a dwa że szanse powodzenia i jeszcze by go ludzie szanowali. A tak, walczyl dobry chłop o ruskie smrody co go po śmierci opluwają. Po prostu szkoda było życia Aleksiej, trzymaj się tam gdzie jestes chłopaku i czekaj na putlera bo jego czas jest też już policzony jak nie zamachem to
@uszyk90: aleksiej zajebisty strateg. Dobrowolnie oddal sie w rece oprawcow jak Jezus, myslal ze rosjanie beda o niego walczyc. Moze i byl w tym sens, nie chcial byc zapomniany. Ale mial niefart bo wyebala wojna i nagle pojawily sie wieksze problemy niz jakis nawalny xd
@yeciv38199 nie pamiętam żeby w historii r0sji istnieli i byli kultywowani bohaterowie o wolność, równość czy godne życie. Tam tylko możesz być bohaterem jeśli zorganizowałeś śmierć więcej niż 1000 osób. Wtedy masz u nich szacun na dzielni i twoim imieniem nazywają różne miejscówki.
@uszyk90: Rosjanie to naród o innej mentalności. Ich krętactwo i podejście "cel uświęca środki" to pozostałości po mongolskiej dominacji. W Europie były skrytobójstwa, ale był to powód do wstydu i nikt się z tym nie afiszował. U nich odwrotnie - oni to chwalą, bo wroga trzeba zniszczyć za wszelką cenę. W I RP było określenie "grecka wiara", które dotyczyło krętactwa i kłamstw Moskali
@Pomorski_Wilk: nie zrzucajmy wszystkiego na mongołów, tam było tak i przed nimi. A rsuki Imperializm to również scheda ideologiczna po późnym Imperium Bizantyjskim(tak naprawdę Rzymskim).
@Rondo3: Nie do końca się zgadzam. Kiedy Mongołowie na nich uderzyli, u nas ukształtowało się coś takiego jak rycerstwo i zaczęły kwitnąć miasta. Rosja zaczęła się cywilizować (w znaczeniu europeizować) w XIX wieku, ale bolszewicy niestety to wszystko zniszczyli (zwłaszcza szlachtę i burżuazję, która miała już zachodni system wartości) i przywrócili Rosjan do mongolskich czasów. Rosja to w zasadzie chanat, który przyjął chrześcijaństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pomorski_Wilk: to prawda, ale ich doktryna Imperialna, mocno bierze z późnego Bizancjum, z aktórego następce się uważają. Rzymianie średniowieczni, t jest bizantyjczycy też nie mieli rycerstwa ani innych zachodnich obyczajów i byli ostrymi zamordystami, u których Cesarz był 13nastym apostołem. Od tego wziął się Car będący drugim Chrystusem. Bizantyjczycy to też były niezłe gagatki zwłaszcza w czasach kiedy jednak już nie mogli nikomu narzucać swojej władzy.
@Rondo3: Częściowo się z Tobą zgadzam. Bizancjum już od samego początku przyjmowało wschodni model władzy (hellenistyczny - Aleksander i diadochowie naśladowali Persów, a nie greckie polis) i zniknęły w nim wszelkie formy rzymskiego republikanizmu (najpierw konsulowie, a na koniec senat). Jednak Bizancjum w przeciwieństwie do Rosjan reprezentowało jakąś cywilizacyjną wartość. Odchyły Moskali nie wynikają z powodu kultury bizantyjskiej i greckiej ortodoksji, ale przez zadawanie się z Mongołami. Dzisiejsi Grecy mają potrzebę