Wpis z mikrobloga

Pere słów o Halibucie.
Flądra. Taka nazwa okresla kilka gatunkow ryb. Mamy Stornie, Fladre Bałtycka i pare innych. Turboty sa inne. Fladra mało kiedy przekracza wage jednego kilograma. No i mamy gdzies w wodach arktyki pare gatunkow Halibutów. Wyglada identycznie jak nasze fladry. Tylko jest ogromny. Duzo wedruje i jak przejmuje terytorium nic tam nie pływa. Mutant. Dorasta do 200kg a wyglada dokladnie tak samo jak nasza Bałtycka Flądra. Miełem ten zaszczyt ze polowałem na te ryby i kilka złowiłem. Latasz po fiordzie i nagle pustynia. Nie ma zadnych ryb na sondzie i juz wiesz ze jestes na terytotium Halibuta. Jesli zamawiacie w knajpie Halibuta to pewnie bedzie mały Halibut Grenladzki. Niektorzy lekarze przypisują pacjentom z ostoerepozą jedzenie Halibuta.
Halibut Atlatycki jest na granicy wyginiecia. Zyja 90 lat i absorbują wszystko co toksyczne. Sa tak skazone z wiekiem. Ze w Norwegii prawnie jest zabronione lądowanie ryb ponad 200 cm na pokład łodzi. Zywej lub martwej.
#wedkarstwo #ciekawostki #biologia
scophthalmusmaximus - Pere słów o Halibucie.
Flądra. Taka nazwa okresla kilka gatunko...

źródło: halina

Pobierz
  • 7
@scophthalmusmaximus tacy Norwegowie mądrzy że 200kg ryby njet. A z drugiej strony rząd norweski do dzisiaj subsydiuje polowania na wieloryby, które #!$%@? do niczego nie są nikomu potrzebne; dopłaty dla wielorybników są w ramach kultywowania norweskich tradycji. Badum tss