Wpis z mikrobloga

Współczesne Windowsy wspierają przenoszenie dysku twardego pomiędzy komputerami bez konieczności instalowania systemu i reszty programów na nowo.

Jeśli mam dwa laptopy z systemem Windows 11, to co się dzieje z kluczami licencyjnymi jeżeli przerzucę dysk z jednego do drugiego? System połączy się z serwerem MS i po sprawdzeniu numeru płyty głównej sam sobie podmieni klucz czy coś może się zesrać po drodze?

#komputery #pcmasterrace #kiciochpyta #windows #windows11
  • 4
  • Odpowiedz
@Adriian321
Nie potrafię tego technicznie wyjaśnić, ale u mnie się zesrało jak chciałem przenieść dysk z systemem. Coś tam trzeba pokombinować z transportem

O ile pamiętam, to chyba po angielsku coś gdzieś wyczytałem, że licencja Windows w praktyce oznacza licencję na dane urządzenie i dlatego się zesrało. Oczywiście, jak to często w Windowsie, wszystkie informacje są trochę pochowane í #!$%@? wie o co chodzi
proszę czekać, jeszcze chwila, wykonujemy teraz specjalne operacje,
  • Odpowiedz
  • 1
@dthprf Klucz jest zapisany na serwerze MS razem z id komputera na którym jest zainstalowany i po połączeniu z netem system sprawdza czy ten komputer jest w bazie czy nie i wtedy wyświetla, że jest aktywowany albo żeby aktywować, bo nie ma licencji. Zastanawiam się co się dzieje jak do obu komputerów mamy przypisane różne klucze i postanowimy przenieść dysk między nimi.

@Schizotypoidal Najczęstszy problem jest taki, że jak przenosisz z Intela
  • Odpowiedz