Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy jestem jakiś zbyt przewrażliwiony, ale mam ostatnio wiele przemyśleń co do tego dokąd świat zmierza, moim zdaniem denializm powinno się zaklasyfikować jako zaburzenie psychiczne takie samo jakim jest paranoja - w sumie jedno nie leży daleko od drugiego - i leczyć go włącznie z użyciem przymusu. Po prostu chłopski, nienaukowy rozum musi zostać wytępiony, bo inaczej nigdy na tym świecie nie będzie dobrze, cały czas będą powstawać takie odklejone nacjonalistyczne partie, które grają na emocjach i niewiedzy społeczeństwa. Tak doszedł do władzy Hitler i tak samo do władzy powróci Trump.

Cały ten świat mam wrażenie ciągnie do jednego wielkiego konfliktu tj. prawica, która ukochała sobie chłopski rozum i wspomniany denializm kontra lewica a de facto centrum, które gardzą nienaukowym podejściem. A najgorsze jest to, że tacy idole wykopków jak Trump, różni liderzy Konfederacji itd. sami dobrze wiedzą, że to co mówią to bzdury i kłamstwa, bo tak jak Korwin powiedział grają na zyskiwanie wyborców. Hitler w dupie miał los Żydów, sam był z żydowskiej rodziny i wielu SS-manów sztabu generalnego była Żydami, którzy w niczym nie przypominali mitycznych aryjczyków. Wykorzystał antysemityzm jako kiełbasę wyborczą, a tych co mu przeszkadzali uciszał przemocą lub po prostu mordował. Do tych samych czynów posunie się każdy o jego podobnej aparycji, czy to Trump grający kartą denializmu, Kaczyński teoriami spiskowymi na temat Niemiec i Smoleńska, Braun tak samo denializm jak Trumpa, Putin - wiadomo.

Zapraszam do dyskusji.

#wysryw #polityka #dyskusja #neuropa #4konserwy
  • 18
@gandalf_rzulty: moim zdaniem jak jesteś mordercą to byle pretekst ci wystarczy czy zostaniesz fanatycznym prawakiem czy scjentologiem czy księdzem czy świadkiem Jehowy czy będziesz buddystą czy lewakiem czy innym (nie znam tych wszystkich szufladek do których ludzie się wrzucają) to jak cię ciągnie aby kogoś skrzywdzić to to zrobisz prędzej czy później
@gandalf_rzulty: myślę, że sam możesz być denialistom.
W sumie to nie podajesz przykładów tego chłopskiego rozumu, ani tej wielkiej mądrości (naukowej) centro lewicy ¯\(ツ)/¯.
"Idol wykopków" Trump a liderzy Konfederacji to dwie różne rzeczy. Ci drudzy np. mają małe poparcie i to już od wielu lat, którzy prawdopodobnie znowu zaraz się podzielą. A co do Trumpa, pewnie i tak wypierasz jak #!$%@? jest ta druga strona. Kto jest w ogóle tym
@gandalf_rzulty:

Hitler w dupie miał los Żydów, sam był z żydowskiej rodziny


Denializm historyczny to twierdzenie, że Hitler miał żydowskie pochodzenie, Siergiej Ławrow głosił takie sensacje. Który się wziął z tego, że jego babka miała nieślubnego syna, ojca Hitlera i nie do końca wyjaśnione kto był jego ojcem i dopiero po kilkudziesięciu latach od narodzin wpisano jego ojca do metryki. I wg ustaw norymberskich nie mógł potwierdzić swojej niemieckości bo nie
W sumie to nie podajesz przykładów tego chłopskiego rozumu, ani tej wielkiej mądrości (naukowej) centro lewicy ¯\(ツ)/¯.


@Apogryw: Tych przykładów jest tak wiele, że nie wiem czy był sens o nich pisać, bo każdy kto zna temat ten wie, ale masz, denializm klimatyczny i pandemii. Gadanie Trumpa, że "zakończy wojnę w kilka dni" też nie różni się od #!$%@? starego przy schabowym w niedzielny obiad.

"Idol wykopków" Trump a liderzy Konfederacji
Denializm historyczny to twierdzenie, że Hitler miał żydowskie pochodzenie, Siergiej Ławrow głosił takie sensacje. Który się wziął z tego, że jego babka miała nieślubnego syna, ojca Hitlera i nie do końca wyjaśnione kto był jego ojcem i dopiero po kilkudziesięciu latach od narodzin wpisano jego ojca do metryki. I wg ustaw norymberskich nie mógł potwierdzić swojej niemieckości bo nie do końca jasne było pochodzenie ojca. A poza tym żydowskość dziedziczy się po
denializm klimatyczny i pandemii


@gandalf_rzulty:
Tyle, że klimatyści dopuszczają się wyparcia, że sami odpowiadają tylko za małą część emisji. Ale nawet jeśli już chcą służyć tym przykładem to dają powody do antyreklamy. Wypierają też to, że restrykcje nakładane w uniii omijane są np. po przez przeniesienie produkcji do krajów trzeciego świata.
Od czasu do czasu w UE wpadają na świetne pomysły. Ostatnio np. pojawiło się hasło o redukcji emisji CO2 do
Tyle, że klimatyści dopuszczają się wyparcia, że sami odpowiadają tylko za małą część emisji.


@Apogryw: Którzy? Jakieś przykłady?

Ostatnio np. pojawiło się hasło o redukcji emisji CO2 do 2040 roku. Przecież to utopia, kompletnie nierealne bzdury.


To popatrz na Chińczyków. Niezbyt wiele wspólnego mają ze standardami poszanowania praw człowieka co w UE, a jednak nawet oni nie negują globalnego ocieplenia i przeznaczają mnóstwo pieniędzy na walkę z CO2 i wszystko wskazuje
@gandalf_rzulty: Nie, bez przykładów. Chodzi mi o poczucie życia w bańce. Gdy mówi się o planach redukcji emisji, nie mówi się o całym świecie. Mogą obniżać emisje, ale jeśli suma sumarom na całym świecie wskaźnik idzie w góre to czy to coś zmienia? Czy tylko pozostaje wiara w to, że inni się nawrócą?
Nie, bez przykładów.


@Apogryw: xD aha no to niezłe argumenty, takie z dupy

Gdy mówi się o planach redukcji emisji, nie mówi się o całym świecie.


Gdy mówi się o planach redukcji emisji, mówi się o całym świecie. Europa wywarła naciski na USA, Biden podpisał traktaty, które też zobowiązują ich do przestrzegania podobnych kwestii co w UE. Na ruskich i Bliski Wschód mało kto ma jakiś wpływ poza Chinami, tak jak
Gdy mówi się o planach redukcji emisji, mówi się o całym świecie. Europa wywarła naciski na USA, Biden podpisał traktaty, które też zobowiązują ich do przestrzegania podobnych kwestii co w UE. Na ruskich i Bliski Wschód mało kto ma jakiś wpływ poza Chinami, tak jak na same Chiny.


@gandalf_rzulty: a same Chiny mają więcej ludność niż Europa i Ameryka północa razem wzięte ( ͠° °)

O,
a same Chiny mają więcej ludność niż Europa i Ameryka północa razem wzięte ( ͠° °)


@Apogryw: A jaka z tego konkluzja, bo nie wiem po co o tym napisałeś?

według tej samej logiki obniżanie emisyjności może jedynie spowolnić ten proces o X lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Napisałem, że może spowolnić i wyhamować. Nie manipuluj bezczelnie.

Ja przypominam, że liczba ludności
Ja przypominam, że emisja CO2 nie bierze się z pierdów ludzi, więc czy będzie na naszej planecie 8 czy 80 miliardów ludzi nie ma to znaczenia. Liczy się to ile CO2 te 8 czy 80 miliardów ludzi będzie produkowała. Kiedyś było mniej ludzi, a i tak produkowaliśmy różne zanieczyszczenia, które udało się zniwelować - smog w w wielu miastach zachodniej Europy.


@gandalf_rzulty: Nie wcale nie będzie mieć znaczenia ile jest ludzi
Nie wcale nie będzie mieć znaczenia ile jest ludzi XD. Ludzie będą żyli w wiochach bez prądu i ogrzewania. Sama unia narzeka na emisyjność związaną z produkcją mięsa XD, więc jak będzie więcej ludzi to wcale nie będzie potrzeba tego więcej.


@Apogryw: Może jeszcze nie słyszałeś o czymś takim jak najnowszy wynalazek ubiegłego wieku, czyli energia atomowa, która jest prawie zeroemisyjna. Rozwój elektrowni termojądrowych oznaczałoby prawie darmową produkcję prądu, ewentualnie opracowanie
Może jeszcze nie słyszałeś o czymś takim jak najnowszy wynalazek ubiegłego wieku, czyli energia atomowa, która jest prawie zeroemisyjna. Rozwój elektrowni termojądrowych oznaczałoby prawie darmową produkcję prądu, ewentualnie opracowanie techniki wykorzystywania uranu 238 zamiast 235 również zapewniłoby nam na Ziemii jakieś setki tysięcy lat do wypalania w EJ. Czyli prąd może być bardzo tani i zeroemisyjny.


@gandalf_rzulty: Ależ słyszałem! Czekam i czekam i nie mogę się doczekać! Tylko Niemcom coś strzeliło
Tylko Niemcom coś strzeliło do głowy, żeby zamknąć je u siebie, rzekomo dla bezpieczeństwa.


@Apogryw: To "coś" to była ślepa wiara w ruskich, że jednak są cywilizowanym państwem. Okrutnie się przeliczyli i postawili na gaz. Temat polityki Niemiec to skomplikowany temat, bo społeczeństwo niemieckie jednoznacznie pokazuje, że z ruskimi trzeba walczyć i odcinać się od nich, a rząd jak widać na początku wojny liczył na to, że jednak Ukraina padnie i